Nehodové lokality – Městský provoz. Nové video od BESIPu skvěle poukazuje na všechno to, na co si máte dát pozor při jízdě ve městě, mezi auty a v místech s nekvalitním povrchem. Dobrý počin, věnujte mu 5 minut svého života

Na silnici platí základní poučky: držet se dál od obrubníků a buďte pořád připravený na to, že vám to tam někdo „pošle”. Tohle vás ve většině autoškol nenaučí, což je hrozná škoda. Pokaždý, když se chystám předjet nějaký auto, přemýšlím o tom, jestli najednou bez blinkru nezatočí doleva.

Jsem sice ještě relativně mladej, ale na motorce jezdím od patnácti, takže už mám nějakých patnáct let zkušeností. Ale přesto mě vždycky zamrazí, když vidím někoho před sebou. Takže teď si řekneme základní fakta, jak se na silnici chovat:

 

Koukejte skrz zadní okno na řidiče, jestli se občas podívá do zrcátka, tak se ujistíte, že vás viděl. Podle typu řidiče (člověka) se dá docela dobře odhadnout, jestli něco nepředvídatelnýho neprovede. Kloboučkáři a lidi s čepicema obecně, blondýnky v SUVčkách atd. jsou největším nebezpečím.

Dávejte bacha na to, jak se auto na silnici chová. Pokud se mu začínají točit kola nebo je lehce mimo stopu, může to znamenat, že najednou prudce změní směr a vy skončíte pod jeho koly nebo na přední kapotě.

Všímejte si poznávacích značek a nápisů na osobních autech i náklaďácích. Může vám to pomoci líp odhadnout, kam se dotyčný chystá jet. Když potkáte ve velkým městě káru s naprosto cizí SPZ, je jasný, že jde o člověka „od pryč”, takže je skoro tutovka, že něco vyvede.

 

Pár dobrých tipů MH:

–         Hodně si pomůžete tím, že si uděláte trochu prostoru pro výhled dopředu. Vždycky se ujistěte, že vás ten druhej řidič viděl.

–         Když si nejste úplně na sto procent jistí, že vás druhej šofér viděl, lehce přibrzděte, což bude stačit na to, aby se stlačila vidlice, a tak prakticky bliknete předním světlem.

–         Člověk s telefonem v ruce a navigací na skle nebude dávat takovej pozor na ostatní řidiče, jak by si zasloužili. Typ auta občas taky pomůže – béžová Fabie s černýma nárazníkama, ve který jede strejda s čepicí, nebo modrá Impreza, Evo, Emtrojka s pojančenýma mlaďasama, který si to s vámi chtějí rozdat na mokrým kruháči. Na ty vždycky bacha!

–         Pokud předjíždíte pomalejší auto, dejte ohromnej pozor, zda náhodou řidič někoho před sebe nepouštěl (auto z vedlejší, chodce na přechodu).

Foto: Honza Karásek, youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno