Tak co? Jak na tom dneska jste? Zapomněli jsme si špunty do uší nebo doma nechali puštěnou troubu? Naštvali vás v práci? Pokud na všechny tyhle věci nebudete myslet, mnohem víc si jízdu užijete.

Jak často se vám povede otočit klíčkem s vědomím, že se nemusíte o vůbec nic starat a před sebou máte jenom den skvělýho ježdění? Přiznejte si to. Asi moc často ne.

I když se budete snažit být naproto uvolnění, tak uvnitř vaší hlavy to bude stejně pracovat. „Co to šéf říkal ohledně příštího čtvrtka“ nebo „Mám dneska vyzvednout děti, nebo ne“. Nejsme si tak jistý, že tohle to nejlepší, co pro svůj šťastný a dlouhý život můžete udělat. A rozhodně to není to pravý pro pořádnou jízdu.

Tentokrát se vám budeme snažit poradit, abyste byli připravení, když přehodíte nohu přes sedlo vaší motorky. Není to žádný vědecký návod na to, aby se z vás stal špičkový trénovaný atlet se vždycky připraveným mozkem k maximálnímu výkonu, ale spíš by vám to mělo pomoct k tomu, abyste si ježdění víc užili a byli v pohodě.

Závodnická příprava

Většina závodníků musí mít všechny svoje věci a rituály pěkný nalajnovaný před tím, že skočí na motorku. A aby taky ne – vždyť pokaždý, když vyjedou na trať, nastavují svůj vlastní krk kvůli tomu, aby byli rychlejší. Aby dokázali vyhrát. To je to jediný, kvůli čemu to dělají. Pokud chcete vaše ježdení brát trochu víc vážně, zkuste jíst zdravý jídlo, chodit do fitka, trénovat fyzičku. Prostě se chovat tak, abyste svoje tělo a mozek co nejvíc připravili pro rychlou a bezpečnou jízdu.

Myslete na to

Nemusíte si před každou jízdou roztahovat kombošku a modlit se přitom ke stupačce jako Rossi, ale než vyjedete (na silnici, na závodní trať, prostě kamkoli), zamyslete se na tím, co se právě chystáte udělat. Pokud nic jinýho, pomůže vám to vyčistit si mozek a nemyslet na žádný jiný ptákoviny. Myslete na ježdění, všechno ostatní hoďte za hlavu.

Uvolněte se, prosím

Dává vám jízda na okruhu zabrat? Máte po pár kolech ztuhlý ruce a předloktí? Zkuste nejezdit v takový křeči a víc si jízdu užít. Před nastartováním motorky se pořádně protáhněte, udělejte pár dřepů. Možná vám to bude připadat jako blbost, ale uvidíte, jak moc vám to pomůže.

Zkontrolujte motorku

Natáhli jste před jízdou řetěz? Máte správně nafoukaný gumy? Máte klíče od baráku a čistý plexi? Nebylo by jednodušší, kdybyste si všechny tyhle věci připravili už včera? Samozřejmě že jo!

Dejte si pauzu

Strávili jste na trati několik půlhodinek a máte toho dost? Dejte si deset minut pauzy, lehkej drink (nejlepší je voda bez bublinek, na Colu zapomeňte), nějakou sušenku (mastnej bůček není to pravý) a zkuste se zamyslet nad tím, co děláte na motorce špatně. Přemýšlejte o svý jízdě, o tom, kde jste pomalý a kde děláte chyby.

 

Přečtěte si článek o tom, jak se chovat na okruhu.

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno