Je tady podzim, což je sice otrava, ale neznamená to, že bychom měli silniční motorky do jara uklidit. Tady je pár rychlých tipů, na co dát v tomhle ročním období bacha.

*Počítejte s tím, že pneumatiky se budou déle ohřívat. Cestovní gumy nepotřebují pro svoje správné fungování tak velkou provozní teplotu, takže na nich můžete jet dřív svižně.

*Naopak sportovní gumy bude problém dostatečně zahřát, takže jim dopřejte pár pohodových kilometrů, než se do nich maličko opřete. Hlavně mějte správné tlaky udané výrobcem vaší motorky.

*Všude na silnici bude bordel. Listí, vytahaná hlína, prach nebo provozní kapaliny od aut a náklaďáků – takže dávejte dvounásobného majzla!

 

 

*Na silnici se mohou vyskytnout nečekané díry nebo nerovnosti.

*Nechtějte jezdit tak rychle, jak když bylo třicet stupňů. Tempo je třeba maličko zpomalit.

*Dělejte časté zastávky, ať si odpočinete, a máte šanci se zahřát.

*Myslete na to, že i přes slunce bude chladno a prochladnutí těla (zejména pak rukou) je ohromně nebezpečná věc. Studené prsty přestanou mít cit, pojedete v křeči a potřebná koncentrace půjde do háje. Raději víc tenkých vrstev oblečení, než jedna tlustá.

*Neplechu může udělat i taková drobnost jako poškrábané plexi, které se během sezony poškodilo. Vyměňte ho, jinak proti sluníčku neuvidíte lautr nic. Jezdíte v tmavém? Myslete na to, že je brzy tma, tak s tím počítejte nebo si vozte i čiré. Pozor na lesní úseky nebo stíny!

 

 


text: karel Táborský, foto: ing. Jan Jajrásek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno