Marc Márquez bude v následujících týdnech pokračovat v zotavení. Mistr světa MotoGP spolu s HRC konzultoval a srovnával názory řady odborníků ohledně zranění pravé ruky, které Marc utrpěl 19. července při pádu během závodu MotoGP španělské Velké ceny.

V důsledku toho se všechny strany rozhodly upravit plánovaný proces rekonvalescence. Cílem týmu Márqueze i týmu Repsol Honda, je vrátit se do Mistrovství světa až poté, co se Marcova paže plně zotaví z vážného zranění, ke kterému došlo v Jerezu.

Odhaduje se, že to bude trvat dva až tři měsíce, než se Marc vrátí do sedla Hondy RC213V. HRC nestanovila žádnou Grand Prix za návrat úřadujícího Mistra světa a bude nadále informovat o vývoji jeho zotavení.

 

 

Alberto Puig – manažer Repsol Honda Teamu

„O Marcově zotavení a různých termínech se hodně mluvilo, ale od prvního dne po druhé operaci jsme řekli, že jediným cílem, který existuje, je, aby byl stoprocentně v pořádku. Nechceme spěchat. Jakmile bude Marc schopen vrátit se a závodit na úrovni, kterou zná, pak budeme přemýšlet o dalším cíli.“

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: repsol,honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno