Red Bull MotoGP Rookies Cup 2022 zná svou startovní listinu, nechybí v ní náš Jakub Gurecký, který tak má nyní možnost nasměrovat svou kariéru.

Patnáctá sezona Red Bull MotoGP Rookies Cupu skončila v Aragonii, když David Alonso získal titul a mohl se radovat z motocyklu KTM 125 Duke. Jako absolvent poháru následuje patnáctiletý Kolumbijec při honbě za svými sny řadu velkých jmen.

Zatímco Alonso si o uplynulém víkendu užíval první pohárový úspěch, bývalí jezdci RBRC se již umisťovali na stupních vítězů ve všech třídách Grand Prix. Do dnešního dne stálo na stupních vítězů 30 účastníků Red Bull Cupu a 21 z nich jich vyhrálo závod Grand Prix.

Téměř 50% nováčků postoupilo do Mistrovství světa. Osm z nich získalo titul Mistra světa a loňský vítěz poháru Pedro Acosta je v čele letošní honby za titulem v Moto3. Bývalý nováček Raul Fernandez je druhý v Moto2 a Joan Mir je třetí v MotoGP, když v loňské sezoně získal titul.

Další generace je ochotna následovat. Byla vyhlášena předběžná nominace na Red Bull MotoGP Rookies Cup 2022. Na seznamu je 25 jezdců z 18 zemí. Do roku 2021 včetně se poháru zúčastnilo 211 jezdců, kteří reprezentovali 36 zemí. Přidáním Mexika pro příští sezonu se historický počet jezdců zvýšil na 37 národů a celkem 223 jezdců.