Kuba Kornfeil má za sebou úvodní den osmé Grand Prix letošní sezóny v Moto3. Během dne se pohyboval v desítce nejlepších, takže den hodnotí pozitivně. Věří, že se zítra dokáže ještě zlepšit.

Český závodník Jakub Kornfeil letošní Velkou cenu v Assenu zahájil osmým místem v kombinovaných časech. Ráno zajel čas 1:43,440, který během odpoledního tréninku zlepšil na 1:42,987, takže za nejlepším časem Arona Caneta zaostal o 0,310 s. Dnes panovalo v Assenu dobré počasí, proto se mohli všichni postupně zlepšovat. Zítra je na programu třetí volný trénink a důležitá kvalifikace, kde se rozhodne o postavení na startovním roštu. Kuba věří, že dokáže navázat na dnešní dobrý výkon a ještě se zlepší.

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil: „Dneska to šlo docela dobře. Nebylo to tedy úplně stoprocentní, protože pořád je ještě dost věcí, na kterých musíme máknout. V prvním tréninku jsem se snažil po prvním vyjetí zůstat na trati co nejdéle, abych si ji najel co nejlépe. Nakonec jsme tam měli pár kontaktů ve skupině, tak jsem zajel dřív. Zbytek tréninku šel dobře. Motorka fungovala fajn a taky se podařilo zajet slušný čas.

Odpolední program nám ukázal hned několik slabých míst. Nastavení nefungovalo úplně ideálně. Myslím ale, že jsme našli řešení. Doufám tedy, že zítra navážeme na dnešek a ještě se o něco zlepšíme.’’

Jakub Kornfeil bude nakonec odsunut o 12 míst na startovním roštu kvůli penalizaci za pomalou jízdu ve třech nebo více sektorech při druhém volném tréninku.

Zdroj: TZ, Foto: Rony Lekl

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno