Český závodník Jakub Kornfeil má za sebou další den při osmé Velké ceně letošní sezóny šampionátu MotoGP. Ta se jede v holandském Assenu, kde dnes Kuba zajel 11. nejlepší čas. Do závodu je ale jeho pozice ztížená.

Sobotní program na okruhu v Assenu byl hlavně ve znamení kvalifikací a jako první vyrazili na trať jezdci nejslabší třídy Moto3. Mezi nimi samozřejmě nechyběl ani český závodník Jakub Kornfeil, který v konečném hodnocení obsadil 11. místo. Kvůli včerejší penalizaci ale do závodu dostartuje až z 23. místa. Jak dnešek hodnotí?

„Dnešek byl pro nás docela těžký, protože pořád nemůžeme vychytat nastavení motorky.” začal Jakub Kornfeil po dnešním programu. “Včera jsme měli pár problémů, na které jsme se chtěli zaměřit. Pořád to ale není ono, ba naopak. I tak se v kvalifikaci podařilo zajet jedenácté místo, což není špatné. V porovnání s volnými tréninky je to ale někde jinde, takže do zítra musíme máknout, protože při momentální konstalaci by vzdálenost závodu byla extrémně složitá. Vše procházíme krůček po krůčku znova, takže věřím, že nejdeme ten správný recept. Závod budu mít bohužel ještě těžší kvůli penalizaci, která mě odsouvá až na 23. místo. Nevím, co k tomu říct. Někdy je to prostě ne úplně spravedlivé, ale to se nedá nic dělat. Jdeme do toho naplno a uvidíme. Držte palce!“

Zdroj: FB Jakuba Kornfeila

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno