Minulý víkend se jel již čtvrtý závod mezinárodního německého šampionátu IDM, který tentokrát hostil belgický Zolder. Dvaadvacetiletý český jezdec zaznamenal zatím nejlepší umístění v kategorii SBK, když obsadil druhou příčku a přiblížil se tak třetímu místu v celkové klasifikaci

Ačkoliv se Honzovi v úvodních trénincích nedařilo zajíždět rychlá kola a druhý páteční trénink strávil téměř celý v boxech kvůli technické závadě, závodní víkend hodnotí vesměs pozitivně. „První kvalifikaci jsem bral jako trénink k vyzkoušení nastavení, které nebylo možné otestovat v FP2, a vše jsem vsadil na druhou kvalifikaci.“ V té se mu podařilo zajet 5. nejrychlejší čas, díky němuž postoupil do superpole a následně se kvalifikoval z osmého místa. 

První závod nedokončil vinou technické závady, která způsobila, že musel odstoupit v posledním kole z celkově 6. místa (4. místa kategorie SBK).  Ve druhém závodě bylo Honzovi štěstí nakloněno o poznání více. Po perfektním startu z osmého místa se rázem dostal na třetí.

V úvodních kolech sváděl bitvu s Bastienem Macklem, jenž na něj útočil ze čtvrté pozice. Toho se mu nakonec podařilo udržet bezpečně za zády a po chybě Ginese se posunul na konečnou druhou příčku. „Po prvním nedojetém závodě jsem doufal v dobrý výsledek a toho se mi také podařilo dosáhnout, za což jsem moc rád. Chtěl bych poděkovat všem mým sponzorům a lidem, kteří mě podporují.“

Dalším podnikem osmidílného seriálu bude závod na okruhu Schleizer Dreieck, který se uskuteční v termínu 29. – 31. července. Honza zde bude usilovat o posun na třetí místo
v celkovém pořadí, od něhož jej aktuálně dělí pouhých 5 bodů.   

Zolder – IDM, SBK:

1.jízda: 1. Fritz (GER/Yamaha), 2. Gines (FRA/BMW), 3. de Boer (NED/Yamaha), 4. Mackels (BEL/BMW), 5. Loinbois (BEL/BMW)

2.jízda: 1. Fritz (GER/Yamaha), 2. Halbich (CZE/Honda, Holzhauer Racing Promotion), 3. de Boer (NED/Yamaha), 4. Grünwald (GER/Yamaha), 5. Mackels (BEL/BMW) 

Průběžné pořadí (po 4 z 8 závodů): 1. Fritz (140 b.), 2. Gines (138 b.), 3. Alt (89 b.), 4. Halbich (84 b.), 5. Neukirchner (78 b.)

 

Foto: archiv jezdce

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno