Česká republika může slavit další úspěch ve světě Supermoto. Na výborné výsledky Pavla Kejmara nyní navázal jeho svěřenec Jan Ulman, který o víkendu oslavil titul mistra Evropy ve třídě 85 ccm v Supermoto.

Desetiletý závodník Jan Ulman a svěřenec letošního vicemistra Evropy v Supermoto Pavla Kejmara ukončil letošní sezónu v mistrovství Evropy Supermoto ve třídě 85 ccm jak nejlépe mohl. Po závodech v Plevenu v Bulharsku mohl oslavit titul mistra Evropy, i přes to, že do těchto závodů nenastupoval ve 100% formě. Pár týdnů před závody si totiž narazil nárt a kvůli sádře nemohl trénovat. Nicméně díky dobrým výkonům v předchozích závodech a velkému bodovému náskoku mu stačilo v prvním závodě v Plevenu dojet na 6. místě a titul měl zajištěný. Druhý závod si tak mohl už jen užít a neřešit výsledek. Do příští sezóny má jasný cíl – titul obhájit!

Jenda je s výsledkem samozřejmě velice spokojený, moc všem děkuje za podporu, hlavně rodině a Kejmimu!

Jan Ulman

Pavel Kejmar – trenér Jana Ulmana

“Šlo o evropské finále v osmdesátkách, které se jelo v bulharském Plevenu. Jde o oficiální závody mistrovství Evropy a ne jen o národní nebo mezinárodní šampionáty. Sezóna začala v Plevenu, poté se jelo s námi v Řecku, následovaly závody v Litvě, kde byla malá účast, a poté opět Pleven. Před tímto víkendem jsme měli náskok 32 bodů. Měli jsme problém, protože měl Jenda tři týdny sádru na nártu, takže netrénoval. Jeli jsme to vlastně vyzkoušet a výsledek neodpovídal našim přáním. První rozjížďku byl šestý a v té druhé pátý, nicméně už i po první rozjížďce nám to stačilo k titulu. Jenda fungoval dobře, nárt ho pobolíval, trochu kulhá, ale stačilo to. Je to určitě skvělý výsledek a myslím, že je to jeden z nejlepších motoristických výsledků letošní sezóny, protože já byl letos druhý.”

“Jsem moc rád, že to dokázal a že ho tu máme. Má velkou podporu od své rodiny a cením si toho, že mě poslouchají, mají ke mě důvěru a přináší to úspěch. Začínám ho trénovat čtvrtou sezónu, opravdu maká tak, jak má a věřím, že bude do budoucna lepší, než já, ale má před sebou dlouhou cestu. Bude to ještě hodně práce a odříkání, takže uvidíme, ale jsem moc rád, že se mi to jako trenérovi povedlo. Letos dokončuji trenérskou licenci na FTVS a tomu bych se chtěl věnovat opravdu naplno. Já své profi závodění vidím tak do třiceti, takže teď mám poslední asi dva roky. Poté už bych se chtěl více věnovat dětem a také svému synovi, protože už bude starší a myslím, že bude víc potřebovat svého tátu na plný úvazek, než tátu, který bude cestovat po světě.”

“Do příští sezóny je naším cílem titul v této třídě obhájit, i když to bude hodně těžké. Věřím mu a doufám, že se tu objeví někdo další, kdo bude chtít v tomto sportu závodit. Kromě toho budu makat na tom, aby se příští rok u nás jelo mistrovství Evropy této třídy ve Vysokém Mýtě nebo v Chebu.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno