Razlan Razali promluvil o jednáních s Danim Pedrosou a následnou volbou jezdců.

Dani Pedrosa se během loňské sezóny rozhodl ukončit svou aktivní kariéru v MotoGP, ale ještě před tímto prohlášením se hodně spekulovalo o jeho přestoupení k jinému týmu. Jedním z hlavních kandidátů byl nový satelitní tým Petronas Yamaha, kde se také angažuje okruh Sepang.

“Debaty s Danim Pedrosou byly realitou,” řekl výkonný ředitel okruhu Sepang Razlan Razali. “Mluvil s Yamahou a Yamaha ho ujišťovala, že mu dá veškerou podporu, kterou potřebuje. Sedl jsem si s ním také, spolu s Carmelou Ezpeletou (výkonný ředitel Dorny) a povídali mu to samé. Ale pokud si není jezdec psychicky jistý, že chce pokračovat v závodění, nemůžeme udělat víc.”

“Každopádně to byly vážné debaty. Jakmile došlo ke dni jeho rozhodnutí, zavolal mi a poděkoval za příležitost. Omluvil se za to, že neodpověděl rychle, ale chápu, že to pro něj bylo velké rozhodnutí a respektuji to. Byl v tom velice profesionální.”

Kromě Daniho Pedrosy Sepang usiloval také o Jorgeho Lorenza.

“V tu chvíli byl projekt MotoGP jen konceptem,” řekl Razali. “Nic nebylo vytesáno do kamene, takže jsme mohli v tu chvíli mluvit s kýmkoliv. Poté ale začaly paddockem kolovat různé zvěsti a Jorge si myslel, že vytváříme tým jen pro něj, což tak nebylo. Samozřejmě, že překvapil všechny tím, že se připojil k Hondě, ale je to fajn, protože pro náš rozpočet by byl moc draný.”

Fabio Quartararo

Kromě jezdců se tým také soustředil na vyjednání co nejlepších podmínek od továrny. Poprvé se podařilo, že Yamaha nabídne stejnou specifikaci motorky, jakou budou mít Valentino Rossi a Maverick Viñales v továrním týmu. Dříve to tak nebylo, když měl tým Tech3 vždy k dispozici rok staré stroje. To bylo jasné od chvíle, kdy podepsal Franco Morbidelli, protože ten má ve smlouvě danou tovární motorku.

“Chceme být konkurenceschopní. Nechceme být jen do počtu a proto jsme se domluvili na jednom továrním stroji. Původně byly dva, ale poté se toho vzdal Dani Pedrosa. Franco byl automatickou volbou, protože je také top jezdcem a vždycky jsme pro něj plánovali tovární motorku.”

Když se Dani Pedrosa rozhodl ukončit kariéru, domluvili se Sepang, Petronas a Yamaha na tom, že zariskují a vezmou nováčka. Tím se stal Fabio Quartararo, který tak stráví svou debutovou sezónu na starším stroji.

“Nejprve jsme hledali jezdce, který si zaslouží druhou tovární motorku, ale poté jsme si usmysleli: “pojďme se poohlédnout po mladém jezdci.” Neudělali jsme toto rozhodnutí sami, konzultovali jsme to také s Yamahou. Přišlo pár jmen a nakonec jsme vybrali Fabia Quartarara. Všichni byli docela nadšení, protože víme, odkud přichází a jaký byl jeho dosavadní progres. Yamaze se to také líbilo, Dorně se to líbilo a klukům z francouzské Grand Prix také. Myslím, že má potenciál a jsme rádi, že dáme Fabiovi tuto šanci.”

První představení týmu Petronas Yamaha proběhne v Kuala Lumpur 28. ledna.

Dokument o Danim Pedrosovi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno