Marc Marquez o Valentinovi Rossim a dalších soupeřích při akci v Brazílii.

Po závodech v Argentině se Marc Marquez (Repsol Honda) přesunul vedle do Brazílie, kde se v Sao Paulo zúčastnil akce zorganizované Estrellou Galiciou 0,0. Během ní byl úřadující mistr světa zpovídán na různá témata a nechyběly dotazy ani na hlavní soupeře, jakými jsou týmový kolega Jorge Lorenzo či Valentino Rossi, který v Argentině dojel druhý.

“Cokoliv se stane s Valentinem, má to v médiích velký ohlas, protože je nejpopulárnějším jezdcem na startovním roštu,” řekl Marc Marquez k Valentinovi Rossimu, který v Argentině vystoupal na stupně vítězů rok poté, co měli na této trati vzájemný spor. “Neměl jsem problém přiznat, že to byla moje chyba a to byl důvod, proč jsem se šel omluvit. Důležitou věcí je vědět, že jste udělal chybu, ale letos se ten příběh docela dost změnil. Čas vyřeší všechno. Být přátelé s jedním z vašich soupeřů, ať je to Valentino nebo kdokoliv jiný, je opravdu těžké a téměř nemožné, protože později jsou z vás na trati rivalové a mimo trať k sobě musíte mít respekt,” dodal vítěz posledního závodu MotoGP.

Andrea Dovizioso, Marc Marquez a Valentino Rossi

U Valentina Rossiho se také často mluví o jeho věku a jak dlouho bude ještě jezdit. “Jestli bud jezdit do padesáti… nikdy nevíte. To, co Valentino dělá ve svých čtyřiceti letech je neuvěřitelné, hlavně kvůli tomu, jakou si udržuje motivaci a svého ducha.”

Debata se poté přesunula i k Andreovi Doviziosovi, který je v šampionátu na druhé pozici. “S Andreou Doviziosem to bude těžké, ale Valentino tam bude také. Je zajímavé, že každý rok tu jsou nová jména, ale nakonec to vypadá stejně. Loni jsme byli první tři v šampionátu Valentino, Dovi a já a letos je to zatím stejné.”

Marc Marquez má od letošku nového týmového kolegu Jorgeho Lorenza, který se na úvod sezóny potýkal se zraněními, kvůli kterým strávil méně času na novém stroji. “Jorge má možná trochu problémy se více adaptovat, ale talent má pořád. Určitě bude nakonec rychlý,” uzavřel Marc debatu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno