Během tiskové konference v Kataru se jezdci vyjádřili k času závodu a byli by pro změnu. Vše budou řešit zítra na bezpečnostní komisi.

Závody v Kataru přináší jako jediné na světě show pod umělým osvětlením, kdy se závodí později, než při jiných Grand Prix. Se západem slunce na trati klesají teploty, což přijde jezdcům velice nebezpečné. Každý rok se v Kataru řeší harmonogram, či jízda za mokra. Ne jinak je tomu letos a jezdci se shodují na tom, že by měl být závod královské třídy MotoGP posunut z plánovaných osmi hodin večerních (místního času) o hodinu vpřed.

Jorge Lorenzo: “Bohužel tady rychle klesají teploty a během testu jsem při závodní simulaci spadl ve druhé zatáčce. Doufám, že se závod v neděli posune a pojede se dřív. Tohle je věc, o které chci zítra promluvit na bezpečnostní komisi. V osm hodin tady velice dramaticky klesnou teploty a vzroste vlhkost, což je docela nebezpečné.”

Valentino Rossi: “Myslím, že loni jsme startovali v sedm hodin. Pro mě je závod od sedmi lepší, je to bezpečnější.”

Andrea Dovizioso: “Hlavním bodem je to, že každý den jsou tady jiné podmínky. Myslím, že bychom se měli rozhodnout brzy a závod odstartovat o chvíli dřív. Další věcí je to, že máme dva tréninky během dne, což není moc dobré pro přípravu na závod, ale tady takové podmínky prostě jsou.”

Marc Marquez: “Loni jsme závodili v sedm a byl to opravdu dobrý závod. Teploty byly dobré, takže já preferuji závodit v sedm hodin. Je to méně riskantní a show bude určitě lepší.”

Maverick Viñales: “Určitě to musíme probrat na bezpečnostní komisi, ale jak říkají ostatní: závodit v sedm hodin je mnohem méně riskantní. Je jasné, že přilnavost trati bude mnohem lepší, můžeme na to více tlačit a určitě to bude zábavnější. Zítra si o tom musíme promluvit a uvidíme, co s tím můžeme udělat.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno