Hodnocení hlavního závodu Grand Prix Katalánska z pohledu jezdců.

Marc Marquez – 1. místo

“Vybral jsem si měkkou zadní pneumatiku, abych se pokusil na to od začátku tlačit. Zároveň jsem ji nechtěl přehřát a být konstantní a rychlý. Celý tým Repsol Honda tento víkend odvedl dobrou práci, tvrdě jsme pracovali a dobře se připravili na závod. Tým mi sdělil, že se něco stalo Dovimu, takže jsem na to dál tlačil a soustředil se na svůj vlastní závod. Měli jsme perfektní strategii a chci poděkovat všem fanouškům, kteří sem přišli. Děkuji! Vždycky je to speciální, když můžeme oslavit vítězství spolu s mým bratrem, Alex jel tento víkend skvěle!”

Fabio Quartararo – 2. místo

“Jsem velice spokojený s tím, čeho jsme dnes dosáhli. Hlavně proto, že to byl velice těžký závod. Od začátku tohoto roku jsme do toho dávali všechno. Po startu jsem ztratil jen dvě pozice, ale poté jsem udělal chybu ve čtvrté zatáčce a ztratil další čtyři místa, takže jsem byl docela vzadu! Nicméně jsem se dostal do boje o stupně vítězů. Pár kol před cílem se podařilo získat druhé místo a mohl jsem na to tlačit. Díky adrenalinu při boji o stupně vítězů a lékům mě moje ruka v závodě moc neomezovala. V závěrečných kolech mě ruka ale začala dost bolet, ale dostat se na stupně vítězů bylo víc. Před dvanácti dny jsem podstoupil operaci a nyní jsem na stupních vítězů. Od chvíle, co začaly evropské závody, jsme byli velice rychlí. Během tohoto víkendu byl náš nejhorší výsledek druhé místo. Tempo bylo velice dobré, ale musíme pokračovat v práci, tak jako jsme to dělali doposud. Chci poděkovat týmu za příležitost, kterou mi dali a za všechnu práci, kterou dělají. Jsem velice šťastný, že jsem získal první pódium pro tým Petronas Yamaha SRT.”

Danilo Petrucci – 3. místo

“Jsem moc rád za toto umístění na stupních vítězů. Samozřejmě, že bez incidentu, který se odehrál ve druhém kole, by bylo těžší dosáhnout tohoto výsledku a je mi moc líto Andrey, který ztratil šanci zazářit. Snažil jsem se udržet Marca Marqueze, ale nebylo to možné a Alex Rins a Fabio Quartararo byli také velice rychlí. S Alexem jsme se několikrát vzájemně předjeli. Jednou mě také trefil na pravé straně, ale byl jsem schopný svou pozici rychle získat zpátky. Poté, když mě předjel Fabio, tak jsem se ho snažil udržet a odtrhnout od ostatních. Dnes jsme získali nejlepší možný výsledek. Po třech umístěních na stupních vítězů v řadě jsme velice blízko ke třetímu místu v šampionátu, takže v tomhle potřebujeme pokračovat i v Assenu.”

Alex Rins – 4. místo

“Jsem trochu zklamaný z mého výsledku, protože jsem cítil, že jsme tento víkend mohli získat opravdu dobrý výsledek. Na druhou stranu, vzhledem k problémům, které jsem měl během závodu, to není tak špatný výsledek. Byl to komplikovaný a těžký závod a byla škoda vidět pád mezi Jorgem Lorenzem a ostatními jezdci, zejména vzhledem k tomu, že to Marcovi Marquezovi dalo ještě větší výhodu. Trať byla hodně teplá, takže to bylo náročné kvůli pneumatikám a já měl špatný pocit hlavně v pravotočivých zatáčkách. Ideálně jsem potřeboval lépe odstartovat a jet s Marcem, ale to nakonec nebylo možné. Nicméně jsem docela rád, že jsme i přes moje problémy dojeli na čtvrtém místě.”

Jack Miller – 5. místo

“Byl to dobrý závod. Dobře jsem odstartoval a celý závod bojoval v přední skupině. Pocit s motorkou byl velice dobrý, ale nepodařilo se nám, aby pneumatiky fungovaly tak, jak jsme chtěli. Tohle je dobrý výsledek, ale v Assenu chci lepší.”

Joan Mir – 6. místo

“Byl to těžký závod, protože teplota trati byla opravdu vysoká. V prvních kolech sem se snažil pošetřit pneumatiky a závod dobře zvládnout. Doufám, že bude moje sezóna takhle pokračovat, abych dokončoval závody a zlepšoval si zkušenosti a jistotu. Tohle je můj druhý silný závod po Kataru a jsem opravdu rád, že jsem byl schopný získat dobrý výsledek. Zítra při testu budu dál pracovat na motorce a učit se.”

Pol Espargaro – 7. místo

“Jsem opravdu spokojený. V sobotu jsem řekl, že závod bude buďto pomalý nebo se spoustou pádů a nakonec to bylo obojí! Dnes bylo opravdu důležité předvídat brzdění a nedostat se na limit při brzdění nebo na plynu. Bylo to velice těžké. Byla to otázka toho být precizní, jako hodinky, snažit se všechno dělat stejně a používat hodně elektroniky. Nakonec, nejdůležitější věcí byla ztráta 16 vteřin na přední kluky – což je neuvěřitelné, protože loni to bylo 36 vteřin ztráty. Jsme devátí v šampionátu a šest bodů od šestého, takže jsem ohromen výkonem, jaký jsme dnes předvedli.”

Takaaki Nakagami – 8. místo

“Celý víkend tady byly opravdu těžké podmínky. Během odpoledního závodu byly teploty trati vysoké – přes 50°C – takže to bylo opravdu náročné to zvládnout s pneumatikami. Věděli jsme to, protože jsme vybrali zadní měkkou pneumatiku a ke konci závodu to bylo opravdu těžké. Od začátku jsem se to snažil zvládnout, ale posledních pět kol bylo po nich a nemohl jsem si udržet své tempo. Každopádně jsem velice rád, že jsem se dostal do desítky nejlepších, zejména po startu z 16. místa na startovním roštu. Start byl v tomto závodě klíčový, byli jsme silní a v prvním kole se dostali na 9. místo a to si dokázali udržet až do konce.”

Tito Rabat – 9. místo

“Domácí závod! Skvělá práce týmu! Děkuji všem fanouškům, že přišli!”

Johann Zarco – 10. místo

“Druhá třetina závodu pro mě byla dobrá. Tempo bylo docela silné a jel jsem za Titem Rabatem, předjížděl a byl schopný bojovat. Byl jsem šťastný, když jsem před sebou viděl skupinu Top10 a nebyli tak daleko. Mohl jsem myslet na to, že je doženu, i když moje rychlost nebyla dostatečná. Podařilo se mi závod zvládnout. Do testu máme připravenou spoustu věcí a doufám, že i s pomocí Daniho Pedrosy půjdeme správným směrem.”

Andrea Iannone – 11. místo

“Celkem řečeno vezeme domů dobrý výsledek, vzhledem k tomu, že jsme startovali z konce startovního roštku, protože jsme měli komplikovanou kvalifikaci. Až do poloviny závodu se mi podařilo dosáhnout dobrého tempa a ve skutečnosti jsem začínal dotahovat skupinu přede mnou. Poté jsem musel značně zpomalit kvůli velkému opotřebení zadní pneumatiky. Motorka se začala hodně hýbat a nebylo možné zajíždět dobré časy na kolo. V testu budeme na tomto aspektu hodně pracovat, abychom byli konzistentnější od prvního až do posledního kola závodu. Je mí líto Aleixe a doufám, že se moc těžce nezranil a přeji mu rychlé uzdravení.”

Miguel Oliveira – 12. místo

“Byl to těžký závod, tak jak jsme očekávali. Opravdu dobře jsem odstartoval a získal spoustu pozic, než jsem se dostal do desáté zatáčky, kde jsem se dostal do incidentu, když Bradleym Smith vyřadil Aleixe Espargara. Musel jsem hodně vyjet mimo trať, abych se jim vyhnul a samozřejmě, že jsem tím ztratil spoustu času. Byl jsem poslední a trvalo pár kol, než jsem čas stáhl zpátky. Neměl jsem nikoho, s kým bych mohl bojovat o pozice, takže jsem si jel to své a dojel na bodech, což byl cíl.”

Sylvain Guintoli – 13. místo

“Byl to těžký závod, protože trať opravdu neměla přilnavost, což znamená, že se hodně klouzla – to může být vlastně velice zábavné, ale kvůli tomu je mnohem těžší být rychlý a konzistentní. Na začátku jsem měl trochu problémy, ale poté jsem jel s Miguelem Oliveirou a užil si s ním souboj. Jsem opravdu rád, že jsem tady získal body a pomohl týmu. Bylo skvělé se vrátit na GSX-RR.”

Cal Crutchlow – závod nedokončil

“Pád byl úplně moje vlastní chyba. Snažil jsem se předjet Jacka Millera a zablokoval si zadní kolo zadní brzdou, což byl problém, který jsme měli tento víkend při nájezdech do zatáčky. Vždycky tu byla možnost, kdybych do Jacka šel tvrdě, ale snažil jsem se ho předjet, protože tu byla šance na pódium, takže jsem alespoň bojoval. Jsem z toho zklamaný, ale alespoň jsme rádi za tempo, které jsme v závodě měli, protože ve chvíli, kdy jsem spadl, jsem byl jedním z nejrychlejších na trati. Měl jsem lepší pocit a byl schopný na motorku určitým způsobem tlačit, takže jsme spokojeni s tím, jak to až do té chvíle šlo. Co si beru z tohoto závodu je to, že jsme měli skvělé tempo a doufám, že si to přeneseme do příštího závodu v Assenu, který bude za pár týdnů.”

Franco Morbidelli – závod nedokončil

“Z tohoto závodu si musíme vzít pozitiva, protože jsme ve skutečnosti měli dobrou rychlost s novými pneumatikami. Po včerejším pádu jsme to napravili, ale byl to pro mě frustrující den. Velice špatně jsem odstartoval a poté jsem v závodě neměl dobrý pocit od brzd. Myslím, že jsme vybrali dobré pneumatiky, ale nebyl jsem schopný je maximálně využít, protože jsem nemohl motorku dobře zabrzdit, takže jsem přešel do bezpečného režimu. Když jsem poprvé zariskoval, tak jsem byl široký a spadl. Je to škoda, ale po závodě máme test, ve kterém se budeme snažit pokračovat v práci a pochopit více věcí, abychom náš balíček zlepšili. Chci pogratulovat Fabiovi a celé rodině Peronas Yamaha SRT k jejich prvnímu pódiu v MotoGP.”

Francesco Bagnaia – závod nedokončil

“Byl to zvláštní víkend. Měli jsme nějaké problémy s pneumatikami, ale tempo ve Warm Upu bylo dobré. Nepodařilo se mi dobře odstartovat, ale moje tempo bylo během závodu velice dobré. Chci jet dobře i v Assenu.”

Hafizh Sahrin – závod nedokončil

“Jsem opravdu zklamaný, protože se mi zastavil motor hned po pár kolech. Měl jsem dobré tempo a je těžké vyjádřit mé pocity, protože jsem určitě mohl dojet na bodech a nebo skončit v Top10 po tolika pádech, které v závodě byly. Jedinou věcí, kterou můžu udělat, je se těšit na další závod.”

Valentino Rossi – závod nedokončil

“Je to velká škoda, protože to byl dobrý víkend. Během tréninků jsme pracovali dobře a také jsme vybrali správné pneumatiky. Na motorce jsem se cítil opravdu pohodlně. Už ráno jsem měl dobré tempo, ale vypadalo to, že odpoledne to bude ještě lepší. Byl jsem velice optimistický, ale bohužel jsem se v té zatáčce snažil předjet Danila Petrucciho a přijel tam trochu rychle. Ve stejnou chvíli byl přede mnou pád, takže jsem se nemohl vyhnout motorce Jorgeho Lorenza a spadl. Je to velká škoda, protože jsem mohl zajet dobrý závod. Cítil jsem se silný. Pozitivní stránkou je to, že to byl lepší víkend, než v Mugellu. Byl jsem konkurenceschopný a užíval si to mnohem víc, takže od tohoto bodu opět začneme.”

Andrea Dovizioso – závod nedokončil

“Po skvělém startu jsem se ujal vedení a byl ve strategické pozici zajet závod, jaký jsme si naplánovali. Zadní pneumatika ještě nebyla perfektně zahřátá, takže jsem ještě netlačil na tempo. Vzhledem k tomu, jak se závod nakonec rozvinul a rytmu, který ukázali ostatní jezdci, si jsem jistý, že bychom určitě mohli být konkurenti. Raději se nechci vyjadřovat k incidentu, ale v tu chvíli byl závod úplně zničen. Zítra nás čeká další důležitý test, abychom dál zlepšili náš základ a budeme se snažit co nejvíce získat hned, jak se vrátím zpátky v Assenu.”

Maverick Viñales – závod nedokončil

“Viděl jsem, že někdo rychle přijíždí do zatáčky, takže jsem se snažil motorku zvednout, abych zabránil pádu. Dovi byl přede mnou a myslel jsem si, že spadnou oni, ale bohužel trefili moje zadní kolo a já z motorky vyletěl. Nemohl jsem tomu zabránit a jsem opravdu zklamaný, ale na druhou stranu jsem opravdu rád. Dobře jsme odstartovali a zajeli dobrá úvodní kola. Motorku jsme měli opravdu dobře připravenou pro jízdu s plnou nádrží, takže metoda, kterou jsme tento víkend vyzkoušeli, není tak špatná, funguje to. Budeme se snažit tuhle práci přenést do Assenu a uvidíme, zda tam bude stejný výsledek, protože jak jsme viděli v prvním kole, byli jsme schopní se dostat dopředu a tlačit na to, což je pro mě nejdůležitější. Kdo ví, co by se stalo, pokud bych jel za Marcem? Motorka fungovala dobře a tým během víkendu odvedl excelentní práci, takže takhle musíme dál pracovat.”

Jorge Lorenzo – závod nedokončil

“Nemáte žádné možnosti, když v tomto místě brzdíte trochu později, tak jako se to stalo mě. Byla to moje chyba, moje pochybení a omlouvám se. Byla to opravdu smůla, že jsem vyřadil Doviho, Mavericka a Valentina – samozřejmě, že to nebyla jejich chyba, byla to jen moje. Jediná věc, na které dnes záleží, je tento pád. Bohužel jsem vyřadil tři jezdce, ale pokud se na to podíváme mimo to, tak to byl víkend, ve kterém jsme byli schopni udělat krok vpřed a být konzistentní.”

Aleix Espargaro – závod nedokončil

“Po lékařské kontrole se mi ulevilo, protože se ukázalo, že je na tom moje levé koleno lépe, než se původně očekávalo. Určitě je mi velice líto, že jsem musel vynechat testování. Mým cílem je se co nejrychleji uzdravit, abych se vrátil do sedla, samozřejmě na základě zpětné vazby od lékařů. Ti mi řekli, že za pár dní budu schopný znovu jezdit na kole a do té chvíle už odpočítávám hodiny!”

Karel Abraham – závod nedokončil

“Cítím se nešťastně. Celý tým tvrdě pracuje celý víkend, dobrá pozice na startu a všechno skončí po pár zatáčkách, když jsem byl vytlačen jiným jezdcem. Každopádně děkuji a dáme do toho všechno, abychom v Assenu získali nějaké body.”

Bradley Smith – závod nedokončil

“Je mi moc líto toho, co se dnes stalo, ještě víc proto, že do toho byl zapojen Aleix. Bohužel to bylo v tomto místě při brzdění trochu chaotické, což se stává často během prvních kol. Doufám, že se rychle uzdraví, protože právě teď potřebujeme pracovat s naším plným potenciálem na vývoji RS-GP.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno