Úřadující mistr světa třídy Moto3, Španěl Joan Mir, vstoupí v příští sezóně do královské třídy MotoGP. V nadcházejících dvou letech pojede v barvách továrního týmu Suzuki Ecstar.

Už dlouho se mluvilo o tom, že Joan Mir přestoupí do MotoGP. Nyní tým Suzuki Ecstar tyto zvěsti potvrdil, když podepsal s letošním nováčkem v Moto2 dvouletou smlouvu pro sezóny 2019 a 2020. Dvacetiletý rodák z Mallorky a úřadující mistr světa třídy Moto3 bude závodit po boku Alexe Rinse, který měl také rychlou cestu do MotoGP. Je vidět, že Suzuki hledá mladé talenty, kterým pomáhá v růstu, tak jako dříve i Maverickovi Viñalesovi.

Joan Mir debutoval v Moto3 v roce 2015 při Grand Prix Austrálie a ve stejné třídě závodil i v letech 2016 a 2017. V Austrálii na konci loňské sezóny oslavil titul mistra světa poté, co získal deset vítězství, dvě druhá místa a jedno třetí místo. Byl prvním jezdcem od doby Marca Marqueze, který získal deset vítězství v jedné sezóny v nejslabší třídě. Pro letošní rok přestoupil do střední třídy Moto2, kde už oslavil dvě umístění na stupních vítězů a v současné chvíli je pátý celkově.

“Jako tým jsme se vždycky dívali na dlouhodobé plány ve vývoji, které také zahrnují mladé jezdce. Cítíme, že můžeme investovat do budoucnosti.” řekl Shinichi Sahara, vedoucí projektu Suzuki MotoGP. “Udělali jsme to v našem debutovém roce 2015 a poté v roce 2017, kdy jsme podepsali nováčka Alexe Rinse. S ním jsme letos podepsali a nyní můžeme oznámit další dohodu. Ta je s Joanem Mirem, který je mladým talentem, kterého bychom rádi viděli růst spolu s týmem a při práci na vývoji GSX-RR. Nyní závodí ve třídě Moto2 a určitě chceme, aby si užil šampionát, ale jsme také nadšení z toho, až s ním začneme pracovat a uvidíme jeho debut v nejsilnější třídě. Věříme jeho schopnostem.”

“Joan Mir je jen dvacetiletý závodník, ale už je mistrem světa a v loňském roce získal působivých deset vítězství. Tím už prokázal své schopnosti.” uvedl Davide Brivio, manažer týmu Suzuki Ecstar. Je divoký, duchaplný, milý a může být velice rychlý. Má všechny vlastnosti, které hledáme u mladého jezdce, který se k nám chce připojit nejen kvůli prestiži tovární motorky v nejvyšší třídě, ale zejména proto, že věří našemu závodnímu projektu. Když jsem s ním mluvil, tak jsem si uvědomil, jak má jasné myšlenky, jak moc se mu líbí náš projekt Suzuki a že se k nám chce připojit. To pro nás byla velká podpora. Samozřejmě, že moc dobře víme, že bude potřebovat čas na získání zkušeností, že s námi bude růst, ale plně věříme jeho potenciálu. Vedení společnosti Suzuki nás povzbuzovalo k tomu, abychom se drželi “filozofie mladých jezdců” a s Joanem si myslím, že můžeme mít perfektního protagonistu pro tuto roli. S Alexem a Joanem máme dva velice talentované jezdce a naším cílem bude vytvořit silný tým do budoucna.”

U Suzuki letos končí Andrea Iannone, který od příští sezóny pojede v barvách týmu Aprilia Racing Team Gresini, takže bude týmovým kolegou Aleixe Espargara.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno