Znáte Joe Bar Team? Slavná série francouzských motorkářských komiksů, jejichž hlavní hrdinové zažívají nejrůznější situace a dobrodružství z reálného života.

Původní myšlenku vytvořil Bar2 (Christian Debarre) a vydali Vents d’Ouest, poté pokračoval Fane (Stéphane Deteindre), který také představil tři nové mladší postavy. První díl byl vydán v roce 1990 a měl dalších sedm pokračování, celkem tedy osm dílů.

Dobrodružství jezdců se původně odehrávalo v Paříži v roce 1975, ale jejich motocykly byly v pozdějších komiksech vyměněny za modernější. Situace, které je potkávají, jsou nadčasové a vtipně zobrazují aspekty motorkářského ducha a života a každý motocyklista se s nimi setkal. Výbušné vtipy, věrný původní slovník motorkářské scény a jedinečné kresby dělají z tohoto

 

 

mýtu zvláštní potěšení pro všechny čtenáře. V současné době stále vychází v různých jazycích, nově včetně češtiny. Ve Francii se prodalo statisíce i miliony výtisků každého dílu. Joe Bar Team krátce vystupoval v britském časopise Super Bike i německém Motorradu.

A teď konečně i v češtině! Humorné příběhy vyvedené nádhernými ilustracemi byly vyježděnými borci pečlivě přeloženy vmotorkářském slangu a v limitovaném nákladu budou k prodeji od roku 2022. První číslo už je venku. Kam pro něj? Do motoshopů nebo na web www.joebarteam.fun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno