Jonathan Rea přiznal, že na něj udělaly velký dojem testy v Jerezu, kdy zajížděl rychlejší časy, než jezdci na prototypech MotoGP

Jako dvojnásobný mistr světa Superbiků si britský závodník Jonathan Rea již rozhodně nemusí nic dokazovat. Jonathan celkem suverénně ovládl v roce 2015 i v letošní sezoně šampionát Mistrovství světa Superbiků, i přesto si ale Rea stále klade vysoké cíle.
 
Jak Jonathan přiznal, při nedávných testech v Jerezu se na trati setkal i s hvězdami MotoGP, protože právě těchto testů se účastnily jak týmy WSBK tak i MotoGP. Po těchto testech Jonathan prohlásil, že jezdci MotoGP na něj udělali velký dojem, stejně jako skutečnost, kdy Rea na svém motocyklu Kawasaki zajížděl rychlejší časy, než někteří jezdci na speciálech MotoGP.
 
„Základem našich motorek jsou sériové stroje, které si může každý koupit a přebudovat případně na závodní motorku. Jezdci v MotoGP jezdí ale s prototypy, které jsou vyvíjeny čistě pro závodění. To znamená, že jsou obě závodní série diametrálně odlišné. V Jerezu jsme ale jezdili rychlejší časy, než někteří jezdci na strojích MotoGP, já osobně jsem byl rychlejší, než pole position čas Valentina Rossiho. To pro mne byla neuvěřitelná informace. Je to ale rovněž důkaz toho, jaká kvalita v našem šampionátu aktuálně je. Jen díky skvělé synergii s Kawasaki dokáži jezdit tak rychle,“ řekl Jonathan Rea.

Foto: kawasaki.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno