Závod MotoGP v holandském Assenu nám přinesl parádní podívanou, během které byla špička startovního pole velice vyrovnaná a hodně se předjíždělo. Během toho došlo také k jedné kolizi mezi Jorgem Lorenzem a Valentinem Rossim, kterou naštěstí oba jezdci ustáli a v závodě pokračovali dál.

Jorge Lorenzo do nedělního závodu v Assenu výborně odstartoval, když jel z desátého místa, ale po prvním kole už byl ve vedení. Svou pozici si dokázal uhájit i v dalších kolech. V jednu chvíli ale zažil horkou chvilku v 17. zatáčce, kde ztratil svou rychlost. V tu chvíli za ním jel Valentino Rossi, který do něj zezadu narazil. Oba jezdci zůstali na svých motorkách a závod pokračoval dál bez žádných následků, ale oba poté uvedli, že bylo velké štěstí, že ani jeden z nich nespadl.

“Byl to velice zvláštní moment. Nevím, co se za mnou stalo a nevěděl jsem, zda za mnou někdo kvůli tomu nespadl,” řekl Jorge Lorenzo. “Také jsem ani nevěděl, který jezdec to byl, zda Marc Marquez nebo někdo jiný, ale nakonec to byl Valentino Rossi. Oba jsme měli velké štěstí.”

“S pneumatikami Michelin máte trochu více přilnavosti na krajích zadní pneumatiky, než na přední. Stalo se mi to už v Le Mans, kdy jsem ve vysoké rychlosti ztratil předek a stalo se mi to znovu tady. Najížděl jsem trochu víc na vnitřek, najel na bílou čáru a předek se mi zavřel. Abych zabránil pádu, tak jsem zpomalil. Valentino neočekával, že v té zatáčce zpomalím a narazil do mě zezadu. Měli jsme velké štěstí, protože to byl děsivý moment. Pokud bych spadl s celou skupinou jezdců za mnou, tak by to bylo nebezpečné. Zavřel se předek, ale měl jsem štěstí, že jsem nespadl.”

Náraz se stal v rychlosti přibližně 200 Km/h a Valentino Rossi k tomu dodal: “Na začátku závodu jsme měli velké štěstí, já a Jorge Lorenzo, protože on hodně zavřel zatáčku, najel na obrubník a ztratil předek ve vysoké rychlosti. Dojel jsem ho v mnohem větší rychlosti a trefil ho, ale měli jsme velké štěstí, protože jsem ho trefil dobře a nespadli jsme.”

Kromě toho musel v závěru závodu Valentino Rossi vyjet mimo trať kvůli Andreovi Doviziosovi a to se jezdec Yamahy domnívá, že je stálo umístění na stupních vítězů. “Když jsme bojovali s Andreou Doviziosem, snažil se mě předjet v první zatáčce, ale přijel tam trochu pozdě a bohužel jsem musel vyjet mimo trať. Ztratili jsme hodně času a hlavně já. Myslím, že jsme mohli být já i Dovi potenciálně na stupních vítězů a takhle jsme dojeli jen čtvrtý a pátý.”

Zdroj: MotoGP, Movistar Yamaha, Motorsport.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno