Dle nejnovějších informací probíhají jednání mezi Jorge Lorenzem a továrním týmem Suzuki, což je jedna z možností, kam by mohl Jorge odejít od Ducati.

Na konci letošní sezony královské kubatury MotoGP vyprší aktuální smlouva Jorge Lorenzovi u továrního týmu Ducati. I když již Ducati dříve avizovala, že by ráda smlouvu s Lorenzem prodloužila, představitelé továrny dodávali, že základním předpokladem pro prodloužení kontraktu je nižší výplata.

 

Nyní se v italských médiích začínají objevovat informace o tom, že Lorenzo vede jednání také s továrním týmem Suzuki, což by byla možná alternativa pro rok 2019. Pokud by tak Lorenzo neuspěl s vyjednáváním u italské továrny, je možné, že by se pro rok 2019 převlékl do modra.

 

Dle italských žurnalistů jsou možnými příčinami těchto jednání dvě skutečnosti. Tou první je fakt, že Lorenzovi se stále nedaří bojovat o vítězství v závodech a často je problémem i prosadit se na pódium. Tou druhou je fakt, že Lorenzo si před GP Argentiny dovolil kritiku vůči svému týmovému kolegovi Doviziosovi, což se představitelům boloňské továrny rovněž nelíbilo.

 

Dá se ovšem očekávat, že u Suzuki by rozhodně Jorge nemohl počítat s větší finanční odměnou, než právě u Ducati. Přesto si dovolíme tvrdit, že charakterem by GSX-RR seděla jízdnímu stylu španělského jezdce asi lépe, než tvrdohlavá Desmosedici. (jen názor MH redakce)

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, Motorsport Magazin, foto: Ducati

3 KOMENTÁŘE

  1. Nech zůstane kde je, anebo jde slušně řečeno k šipku. K Suzuki se vůbec nehodí. Ať zkusí štěstí u Peugeotu nebo jiné sračky… 🖕🖕🖕

  2. Tvrdohlavá Ducati…tak určitě. Jak při poslední GP řekl Cal v jednom rozhovoru, jezdit na Yamaze jde s cigárem v hubě, Ducati že je o 20% fyzicky náročnější, Honda pak o 40%. Tak to nevím co by dělal třeba u HRC 🙂 Ducati je od dob Gigiho dávno jiná, tak proč pořád tahle klišé ?

    Jorge by měl začít hlavně u sebe. Místo snahy pořád něco přizpůsobovat sobě, by se měl on přizpůsobit motorce. Od toho je snad profík a od toho tam je tak dobře zaplacenej. Dávno nemají problémy co v minulosti, ta motorka loni skoro vyhrála šampionát, není se pořád na co vymlouvat.

    Ještě dělá dusno jako obvykle a hází bordel na Doviho…to je fakt gól, lepšího si vybrat asi nemohl 🙂
    Jestli podepíše u Suzuki, tak lituju Rinse. A lituju Iannoneho, toho vykopli z Ducati ikdyž na ní byl schopnej vyhrávat a byl na ní rychlej…ale Jorge byl víc, budiž. A teď ztratí i Suzuki ? Fakt k posrání.

  3. Jako fanoušek Suzuki doufám, že se to nestane, skvělá atmosféra u Suzuki by byla pryč a Rinse by to mohlo úplně položit, já mu snad začnu fandit, aby se mu více dařilo a podepsal zase u Ducati 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here