Jorge Lorenzo včera navštívil italskou televizi Sky, kde debatoval o spoustě věcí.

Letošní sezóna bude pro Jorgeho Lorenza další velkou zkouškou jeho kariéry, protože bude závodit v barvách týmu Repsol Honda. I když byla jeho předsezónní příprava poznamenána zraněním, Španěl věří, že bude od začátku sezóny bojovat o dobré výsledky. To uvedl během čtvrteční návštěvy italské televize v jejím pořadu Sky Sport MotoGP. Kromě svých očekávání také promluvil o svých soupeřích jako jsou Marc Marquez nebo Valentino Rossi.

Když byl dotazován, kdy přijde jeho první vítězství s Hondou, pětinásobný mistr světa má jasnou odpověď: “Co nejdříve, doufám… Nic není nemožné, možná se to stane v Kataru, i když to bude těžké.”

O spojení Marca Marqueze a Jorgeho Lorenza se často mluví jako o “dream teamu,” na což Jorge pověděl: “Proč ne? Podívejte se na čísla a je to jasné, že jsme jeden z nejsilnějších týmů v historii MotoGP. A pokud jde o rychlost a talent, tak jsme ještě silnější, než čísla značí, taková je realita.”

I přes to, že už se nemůže dočkat návratu do sedla své motorky, po těžkém roce s Ducati nebyl daleko od ukončení kariéry. “Nikdy předtím jsem nebyl v takové situaci. Měl jsem období depresí. Repsol Honda je možná můj poslední tým. Podle výsledků se poté rozhodne, ale tohle je můj plán.”

Jorge Lorenzo

Kvůli zranění z tréninku se nyní intenzivně věnuje rehabilitacím, aby mohl dohnat ztracený čas vynecháním testu v Sepangu. K tomu uvedl, že “zranění se zlepšuje každý den.” Kromě toho také uvedl, že se jeho fyzioterapeut Angelo Scribano přestěhoval k němu do Lugana ve Švýcarsku, aby mohli každý den intenzivně trénovat. I přes to ale ještě pár týdnů potrvá, než bude 100% fit.

Samozřejmě, že v italské televizi došlo na téma Valentina Rossiho a jejich vzájemného vztahu, když byli spolu v týmu Yamahy. “Měl jsem jiný charakter, než mám teď. Nebál jsem se nikoho. To může přinést negativní stránku, ale přineslo mi to některé dobré věci, ale nebylo jich moc. Nikdo není neporazitelný.” A na to navázal: “Je jasné, že mezi dvěma šampiony bude napětí, ale nad tím vším je mezi námi spousta respektu, na obou stranách.” U toho také využil příležitosti a na dálku Valentinovi Rossimu popřál k 40. narozeninám. “Tvůj talent a ambice jsou velké, doufám, že budeš jezdit alespoň až do 46 let, jako je tvé číslo. Hodně štěstí, uvidíme se v Kataru.”

Na závěr byl dotazován, kdo si myslí, že bude v královské třídě MotoGP letos ve Valencii bojovat o titul mistra světa. “Marc Marquez, protože prokázal, že je nejsilnější, a pak Dovizioso, Rossi a Viñales.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno