Jezdec týmu Ducati, Španěl Jorge Lorenzo, se dle italských médií dohodl s Hondou na dvouleté smlouvě pro nadcházející sezóny v MotoGP. Díky tomu se stane týmovým kolegou Marca Marqueze a nahradí Daniho Pedrosu, který dnes oznámil konec u HRC.

Honda dnes oznámila, že od nich po 18 letech odchází Dani Pedrosa. Netrvalo dlouho a španělskými a italskými médii se začaly šířit zprávy, že ho v týmu Repsol Honda nahradí krajan Jorge Lorenzo. K odchodu Daniho Pedrosy z Hondy se schylovalo již delší dobu, protože tým nabídl smlouvu například Johannovi Zarcovi, který ale zvolil KTM, či Andreovi Doviziosovi, který zůstal u Ducati.

Jorge Lorenzo je v současné chvíli druhou sezónu u Ducati, kde se mu tak nedařilo, ale vše zlomil uplynulý víkend v Itálii, kde na domácí trati své značky zvítězil. Ještě předtím měl mít ve smlouvě Hondy nabídku ročního platu 4 milionů Euro. Po vítězství v Itálii Jorge uvedl, že vítězství “přišlo pozdě,” aby ovlivnilo jeho budoucnost. U Jorgeho se také spekulovalo o tom, zda půjde k Suzuki či k některému ze satelitních týmů Yamahy. V nejbližších dnech se očekává oficiální oznámení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno