Jorge Lorenzo bude muset jít na operaci poté, co si zlomil kost v levém zápěstí.

Španěl Jorge Lorenzo musí na operaci se zlomeninou kosti v levém zápěstí. Ke zranění došlo při tréninku v Itálii jen pár dní předtím, než bude oficiální představení jeho nového týmu Repsol Honda v Madridu. Po pádu byl převezen do nemocnice ve Veroně a jeho zranění oficiálně potvrdil i tým Repsol Honda.

Na základě prvotního vyšetření ve Veroně, které proběhlo v sobotu, bylo potvrzeno, že Jorge Lorenzo bude muset podstoupit operaci po dokončení dalších vyšetření v pondělí 21. ledna. Tým poté zveřejní další informace o jeho zdravotním stavu, až bude operace hotová.

Ani konec loňské sezóny nebyl pro pětinásobného mistra světa ideální, když měl levé zápěstí zlomené po těžkém pádu při GP v Thajsku. Kromě toho měl zraněnou i nohu po předchozím pádu z Aragónu. Kvůli tomu přišel i o šanci získat lepší celkové umístění při rozloučení se s Ducati. Zatím není uvedeno, zda se jedná o znovuobnovené zranění či novou zlomeninu.

Dle italských médií se mluví o tom, že Jorge Lorenzo přeletí do Barcelony na další vyšetření a provedení operace.

Tým Repsol Honda má na středu 23. ledna naplánováno oficiální přestavení, kde má být samozřejmě představena motorka i oba jezdci – Jorge Lorenzo a Marc Marquez. Marc zatím také není ve 100% formě poté, co se věnuje rehabilitacím po prosincové operaci ramene, které měl často vykloubené.

Předsezónní testování jezdcům třídy MotoGP začne oficiálním testem v Malajsii, které bude probíhat od 6. do 8. února 2019.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno