Řada fanoušků MotoGP loňský titul Jorge Lorenza neuznává, on sám ale prohlašuje, že si jej tvrdě vybojoval. Byl nejrychlejší i v první den testů na okruhu Sepang

I přestože španělský závodník Jorge Lorenzo v loňské sezoně královské kubatury MotoGP dokázal vyhrát nejvíce závodů a hned v úvodu evropského turné se radoval z vítězství čtyřikrát v řadě, řada fanoušků jeho mistrovský titul neuznává.
 
Jedná se samozřejmě především o fanoušky Valentina Rossiho, se kterým Lorenzo o mistrovský titul bojoval do poslední Grand Prix ve Valencii. Zde také nastala situace, kdy řada fanoušků obviňuje Lorenza za údajnou dohodu s Márquezem a dalšími, kdy na něj v závěru závodu neútočili a tím pomohli Jorgemu titul před Valentinem uhájit.
 
Samotný Jorge Lorenzo ale prohlásil, že z tohoto stavu rozhodně není nijak frustrovaný a vyjádření těchto fanoušků neřeší.
 
„Z mého pohledu to tak není a myslím si, že lidé, kteří opravdu sledovali celou sezonu a viděli mé výkony v kvalifikacích a poté i závodech, můj titul uznávají a vědí, že je zasloužený. Bohužel se v Sepangu stala ta záležitost mezi Rossim a Márquezem, ale já jsem se na tom nijak nepodílel. To nebyla moje záležitost, musejí si to vyjasnit oni mezi sebou. Co se týče statistik, výsledky hovoří pro mne. Já nemusím nic dokazovat, byl jsem nejrychlejší a titul jsem si vybojoval. Je také pravdou, že kvůli řadě problémů a také smůle jsem ztratil řadu bodů, jinak bych jel do Valencie již s jasným náskokem. Naštěstí se mi podařilo titul získat i přes tyto překážky,“ řekl Lorenzo.

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno