Hned po závodním víkendu v Sepangu v Malajsii se spousta jezdců MotoGP přesunula do italského Milána, kde právě probíhá motocyklový veletrh EICMA. Toho se zúčastnil také Jorge Lorenzo, který tu u svých sponzorů poskytoval rozhovory a byl k dispozici i fanouškům.

Letošní sezóna MotoGP se blíží ke svému konci a ještě předtím, než se všichni přesunou do španělské Valencie, zastavilo se několik závodníků na motocyklovou show EICMA v italském Milánu. Akce se v úterý a ve středu zúčastnil také Jorge Lorenzo. Ten se zastavil jak na stánku Ducati, tak u přileb Shark a oblečení Alpinestars. U přileb Shark, se kterými jezdí od roku 2016, poskytl krátký rozhovor.

Uvidíme tě při závodech MotoGP ve Valencii? Jak je na tom tvá ruka?

“Budu ve Valencii, protože budu v dostatečné formě, abych se mohl závodu zúčastnit. Nevím, na jaké budu úrovni, odhaduji to na 80 nebo 90%. Bohužel jsem měl smůlu, že jsem se zranil v nejhorší chvíli, kdy nás čekaly všechny po sobě jdoucí zámořské závody. Jako by toho nebylo málo, potrhané vazy to ještě zkomplikovaly. Je to značný problém, protože na řidítkách cítíte velký tlak.”

Přesto ses pokusil zatnout zuby a trojici závodů nějak dokončit.

“V Motegi to bylo nemožné. Možná, že jsem mohl Malajsii dojet, ale bojoval bych na konci startovního pole. Za deset dní budu na trati. Nemyslím si, že můžu bojovat o vítězství nebo o stupně vítězů, ale budu tlačit na pozitivní výsledek.”

Ve Valencii to pro tebe skončí u Ducati a vše začne nanovo u Hondy. Prožíváš to nyní víc nebo stejně jako před dvěma lety, kdy jsi s Ducati začal.

“Když jsem přišel k Ducati, tak motorka začala být silná, ale projekt byl stále ve svém počátku, tým vyhrál dva závody. V Hodně budu začínat s úřadujícím mistrem světa. Jsem velmi zvědavý na to, jaké tohle dobrodružství bude, ale nyní se soustředím na můj poslední závod s GP18, protože ho chci dokončit co nejlépe.”

V Hodně budeš spolu s mistrem světa. Vzhledem k tomu, že jsi byl dříve v boxu s Valentinem Rossim, bude to pomoc?

“Nejde o to, že jsem byl ve stejné garáži. Když jsem přišel do Yamahy, kde byl Valentino Rossi, byl jsem pod velkým tlakem. Považuji sdílení boxu s Valentinem za pozitivní, protože jsem byl schopný se od něj hodně naučit a myslím, že to samé bude s Marcem. Nicméně si jsem jistý, že Marc Marquez se bude ode mě také učit, jak v otázce telemetrie či mém způsobu práce i přes fakt, že Hondu ještě neznám.”

Čísla a výsledky mluví o tom, jakoby by byla Honda vytvořena pro Marca Marqueze. Je to tak?

“Jsem velký motocyklový fanoušek, během let jsem viděl spoustu videí a přečetl hodně novin a časopisů. Když Lawson opustil Yamahu a šel k Hondě, všichni si mysleli, že nebylo možné, aby vyhrál na tak agresivní motorce. Ale byl schopný jet v čistějším stylu a dojel si pro vítězství šampionátu. Samozřejmě, že neříkám, že vyhraji titul s Hondou v mém prvním roce, to by byl zázrak. Co tím chci říct, je to, že můžu být na nové motorce rychlý. Silný jezdec, který je rychlý na jakékoliv motorce.”

Na závěr – čeho by ses vzdal, pokud bys mohl porazit Marca Marqueze v prvním závodě v Kataru?

“Ničeho. Vím, že to bude téměř nemožné, i když se zázraky nebo neočekávané věci někdy stávají. Tohle dobrodružství rozjedu s pokorou a touhou pracovat, navíc s vědomím, že bude těžké být silný. Spíš to vypadá, že v Losail bude problém bojovat nejen o vítězství, ale i o stupně vítězů či dosažení Top5. Nicméně jak už jsem říkal, dám do toho všechno.”

Foto: MotoGP.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno