Španělský závodník Jorge Lorenzo přiznal, že pro absolutní adaptaci na motocykl Ducati bude ještě nějaký čas potřebovat.

Španělský závodník Jorge Lorenzo v průběhu letošní sezony královské kubatury MotoGP neustále zaznamenává pokrok v adaptaci na motocykl Ducati a při poslední Grand Prix na španělském okruhu Motorland Aragón dojel po druhé v sezoně na pódiu.
Jak ale Jorge nyní říká, dokonalá adaptace na motocykl Ducati mu ještě nějaký ten čas zabere. Základní změnou proti jeho původnímu jezdeckému stylu je dle slov Jorgeho nutnost později brzdit a poté na výjezdech ze zatáček později přidávat plyn.
„Pracujeme na pokroku ze dvou stran, já se snažím co nejlépe adaptovat motorce a využít její silné stránky, zatímco Ducati se mi snaží motocykl co nejvíce přizpůsobit. Musím co nejvíce využívat dvě silné stránky motorky – později brzdit a poté také motorku později zvedat a následně přidávat plyn. Na Aragónu jsem ale zjistil, že abych se tohle dokonale naučil, potřebuji ještě čas. Ducati ale rovněž dělá maximum a myslím si, že je zde ještě prostor pro zlepšení. Obě strany dělají maximum,“ řekl Jorge Lorenzo.

zdroj: bikeracing.cz/speedweek.com, foto: ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno