Mika Kallio z Finska od Grand Prix Aragonu nahradí ve všech zbývajících závodech MotoGP francouzského jezdce Johanna Zarca.

Továrna KTM a francouzský závodník Johann Zarco, ukončili svou spolupráci v podobě aktivního závodění v šampionátu MotoGP. V něm Zarca nahradí finský testovací pilot KTM, Mika Kallio, zatímco Johann Zarco do konce roku zůstává pod platnou smlouvou u KTM, nicméně jeho funkční zařazení nebylo zveřejněno.

 

Pit Beirer, ředitel KTM Motorsport

„Musíme se rozhodnout, jak zajistit, že naše zdroje využíváme nejlepším možným způsobem. V současné době jsme s naším projektem MotoGP v pozitivním směru. Pevně věříme, že Mika nám díky svým znalostem může v této fázi pomoci. Je prvořadé, abychom si ověřili naše výsledky testování v reálných závodních podmínkách, abychom zahájili naši sezonu 2020 v nejlepší pozici. Mika prokázal svou schopnost na RC16 a jsme rádi, že se jako závodník opět připojil k týmu. Není pochyb o tom, že se zaměříme na spolupráci s motocyklem #82 v posledních závodech šampionátu s vidinou boje o další body. Zároveň chceme Johanovi poděkovat za jeho úsilí, protože se připojil k našemu ambicióznímu projektu v listopadu loňského roku. Nyní musíme myslet na budoucnost a tímto krokem to činíme. KTM ho bude i nadále podporovat až do vypršení smlouvy na konci roku 2019. Opravdu mu přejeme vše nejlepší do jeho budoucnosti.“

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: KTM/GOLDandGOOSE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno