Již v průběhu letošní letní přestávky proběhla řada spekulací o přestupu Alexe Márqueze do královské kubatury MotoGP, nejdříve byl spojován s týmem Pramac Racing, poté s týmem Petronas…

V týmu Petronas by ovšem musel nejdříve ještě jednu sezonu odjet v Moto2! Tuto variantu nakonec zařízla samotná Yamaha, která Márqueze na svůj motocykl nechtěla kvůli tomu, aby Marcovi u Hondy nevynášel informace….

Tím se tedy všechny dveře do MotoGP pro sezonu 2020 uzavřely a Alex se rozhodl prodloužit aktuální smlouvu u týmu Marc VDS Racing. Zde je již ale jisté, že se bude jednat o jeho poslední sezonu v Moto2 a pro rok 2021 bude chtít do MotoGP.

 

Dle dostupných informací se jako nejpravděpodobnější jeví přestup k Hondě, kde se nacházejí dvě varianty – LCR Honda nebo přímo tovární tým Repsol Honda. V obou případech by se počítalo s přesunem Takaaki Nakagamiho, který by v případě konce Jorge Lorenza mohl postoupit do továrního týmu, v opačném případě by si musel hledat jiné angažmá.

Dle informací zahraničních médií Alexův manažer Emilio Alzamora již počítá pro tento projekt se silnou podporou ze strany Repsolu, případně pivní značky Estrella Galicia 0,0.

 


zdroj: Motoracing.cz, foto: web73.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno