Jeden z našich nejúspěšnějších road racingových jezdců Kamil Holán a majitel týmu Racetrack.cz Michal Mulač, se po letošní spolupráci na Manx Grand Prix, dohodli na společném působení i po celý příští rok

Kamil by měl hájit barvy Racetraku v šampionátu IRRC (International Road Racing Championship), kde by měl poprvé absolvovat všechny závody. Tento šampionát je obsazen nejlepšími evropskými závodníky a obzvláště pak třída Superbike, ve které bude Kamil startovat. „Jsem moc rád, že jsme se domluvili s Racetrackem na spolupráci pro následující sezónu. IRRC je navíc veliká výzva, protože nás čekají nové tratě a noví soupeři. Navíc se letos poprvé představí IRRC také v Hořicích a to je pro mě srdcová záležitost“, dodává nadšeně Kamil.
 
Kamil Holán míří do IRRC za Racetrack.cz
Přestože prestižní zahraniční akce budou pro tuto sezónu prioritou, bude se tým soustředit především na oba závody v Hořicích, kde zamýšlí nebývale početné obsazení. „Pro příští rok plánujeme náš závodní team trochu nafouknout. Vzhledem k tomu, že na autodromech se mimo závodů pořádaných naší agenturou v současné chvíli žádný jiný kvalitně obsazený šampionát postavený pro české jezdce, co by stál za to, nejezdí a zřejmě ani v blízké budoucnosti nebude, budeme trénovat na akcích Racetrack.cz na autodromech a závodit především na přírodních okruzích. Prioritou pro příští rok jsou výsledky na obou závodech v Hořicích. Tam bude zastoupení asi největší, litry Kamil Holán, Petr Zrzavý, Josef Lukšík, Petr Kolůch, šestky Kamil Holán, Petr Zrzavý, Richard Sedlák, 125GP Lukáš Rážek a rádi bysme ještě postavili přes zimu twina neb příští rok pojedeme v rámci naší agentury šampionát Naked bikes rozdělený na kategorii přes 750 a do 750ccm kam právě twin spadá (v tuhle chvíli otázka kdo ho bude sedlat zatím zůstává otevřená). Navíc není vyloučené obsazení našemi jezdci i u dalších kubatur“ představuje své plány šéf týmu Michal Mulač.

Kamil Holán míří do IRRC za Racetrack.cz
 
Vrcholem sezony pak bude pro tým srpnová Manx Grand Prix, kde bude Kamil startovat opět ve třídách Junior a Senior. „Sice už čím dál víc pokoukávám po ostrém TT, ale cítím, že ještě potřebuju na této legendární trati porychlit a tak je podle mě MGP rozumná volba“, hodnotí svoje účinkování na Ostrově Man Kamil. Naděje na výrazné vylepšení letošního patnáctého místa v kategorii Junior potvrzuje i fakt, že by měl mít Kamil k dispozici motocykl Yamaha R6 v úpravě supersport. Tedy s výkonnějším motorem, než tomu bylo v letošním roce.
 
Kamil Holán míří do IRRC za Racetrack.cz
 
Velkou výhodou pro Kamila bude také dostatečné množství tréninkových dní na autodromech. Bez této přípravy se neobejde žádný ze špičkových jezdců, proto Kamilovi velmi pomůžou okruhové dny a závody pořádané přímo agenturou Racetrack.cz. „Když se podívám na takovou startovku v Hořicích, myslím že víc než půlku startovních roštů v šestkách, litrech a twinech u nás uvidíš na jaře trénovat v Mostě, Brně nebo v březnu na zahájení sezóny v Rijece. Na našich akcích se vůbec schází poslední dobou výkvět motosportu a to nejen z Česka. Když se ohlédnu zpátky, trénovali s námi letos nejen jezdci jako Gino Rea (Moto2), Balash Nemeth, Tomáš Vavrouš (WSS), Steven Michels, Michal Dokoupil (TT IoM), Kamil Holán (ManxGP), Jakub Smrž (BSB), Nina Prinz (IDM) nebo jezdci dalších národních i mezinárodních šampionátů jako třeba Michal Filla, Michal Šembera, David Ouředníček, Vilém Ságner, Marek Červený, Aleš Nechvátal ale i spousta dalších“, podtrhuje význam okruhových příprav Michal Mulač.
 
 

Foto: David Nigrín, Honza Karásek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno