Český závodník Karel Abraham se snaží udržet v královské třídě MotoGP i v příští sezóně i přesto, že už je velice omezený počet volných míst.

Karel Abraham v současné chvíli prožívá druhou sezónu s týmem Ángela Nieta, který byl dříve znám pod jménem Aspar. Místa tohoto týmu ale od příštího roku obsadí tým SIC jako satelitní tým Yamahy. Očekává se, že do tohoto týmu přestoupí Franco Morbidelli a často se mluví o tom, že hlavním cílem je do tohoto týmu dostat Daniho Pedrosu. Dani svou budoucnost oznámí v Německu. Většina ostatních míst v týmech MotoGP už je pro příští sezónu obsazena, nepotvrzení jezdci jsou zatím u týmu Avintia a Marc VDS. Je jasné, že pro Abáju moc možností nezbývá, přesto se snaží v MotoGP udržet.

“Myslím, že všichni, kdo sledují MotoGP, tak ví, jaké možnosti nyní v paddocku jsou. Je jich pár nebo řekněme, že tu není tolik možností. Pracuji na jedné, ale uvidíme, zda to vyjde nebo ne,” řekl Karel Abraham.

“Mluví se o tom, že má Petronas Yamaha už dva jezdce, takže tu není možnost, ale jsme jako žraloci. Pokud tu bude příležitost, tak se jí budeme snažit získat, případně o ní alespoň mluvit. Myslím si, že u Yamahy ta šance není, protože se mluví o tom, že už tam podepsal Franco Morbidelli. Ještě je tu budoucnost týmu Marc VDS, ale pokud se všechny zvěsti potvrdí, tak ani tady není místo.”

Karel Abraham

Abája závodí v MotoGP od roku 2011 s výjimkou v roce 2016, kdy strávil rok v mistrovství světa Superbiků. Na návrat do WSBK to ale nevypadá.

“Přemýšlel jsem o tom, ale upřímně, snažím se dělat všechno proto, abych nešel do WSBK, ale zůstal pracovat v MotoGP. Pokud by ta možnost, o které jsem mluvil, nevyšla, tak se budu snažit najít něco jiného. Pak se rozhodnu, ale světové Superbiky jsou opravdu těžké. Je to pěkný šampionát a jezdci jsou velice rychlí, ale bohužel je to podobné, jako v MotoGP. Pokud nezískáte tovární Yamahu, Ducati nebo Kawasaki, tak je těžké zajet nějaké dobré výsledky.”

Karel Abraham by se také mohl vrátit do střední třídy Moto2, případně se stát testovacím jezdcem.

“Měl jsem nějaké nabídky na přestup do třídy Moto2, ale opět říkám, snažím se nejít zpátky do Moto2. Nechci říkat na 100% ne, ale je to jedna z možností, o kterých jsem v tuto chvíli nepřemýšlel. Pokud by tu byla možnost stát se testovacím jezdcem, tak by to záleželo na tom, kolik testů bych odjel, jakou motorku bych testoval a zda bych dostal během sezóny divoké karty, jak moc bych se vyplatil… Jak moc bych byl zaneprázdněný, zda by to byla 100% práce nebo zda by to bylo na částečný úvazek. Na všech těchto věcech záleží, takže uvidíme, ale zatím mi žádná nabídka od testovacího týmu nepřišla.”

Zdroj: Motorsport.com, MotoGP

1 komentář

  1. Dobrý článek, který dokáže člověku popsat současný stav a hlavně. Díky autorce, to tady poslední dobou je aktuální a člověk se dozví spoustu věcí. Dobrá práce Evo Koňáková!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno