Český jezdec Karel Hanika startoval do dnešního závodu Moto3 z první řady, závod ovšem nezvládl a po dvou haváriích ho předčasně opustil.

Karel Hanika, český jezdec Red Bull KTM Ajo Teamu, startoval do dnešního závodu Moto3 z první řady. Bohužel jeho dnešním největším soupeřem bylo špatné počasí. Za deště totiž Hanika sice šel po startu do čela závodu, ale na něm vydržel pouze do třetí zatáčky, ve které havaroval. V závodě rychle pokračoval a vypadalo to, že by si ze Silverstone odvezl i nějaké body, nicméně po první třetině závodu podruhé havaroval a závod nakonec nedokončil.
 
 
 
„Vyjeli jsme na trať po malém množství zkušeností s mokrou dráhou v zahřívacím tréninku, ale v závodě byly podmínky zcela odlišné. Bylo velmi obtížné jezdit tak rychle, jako v ranních hodinách. Měl jsem dobrý start, ale v třetí zatáčce jsem ztratil předek a havaroval. Stalo se to i přes pomalejší jízdu, jak ukázala moje telemetrie. Zvedl jsem motorku a podařilo se mi dostat během pěti kol až na šestnácté místo. Cítil jsem se docela pohodlně, ale zase jsem v zatáčkách havaroval. Nevím, co na to po takovém to závodě říct, jen snad, že potřebujeme trochu víc štěstí.“


Foto: Ajo Motorsport

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno