Karel Hanika má za sebou s týmem Willirace Racing druhý den závodního víkendu mistrovství světa silničních motocyklů v Brně.

 

Dnešní den pro celý tým i pro Karla začal celým nastavováním odznovu. Na suchu tady sice měl najeté nějaké kilometry, ale na pneumatikách Moto2, které jsme měli ještě ze Španělska. Dunlop do Brna dovezl Moto2 pneumatiky přímo na tento okruh, které jsou na rozdíl od těch, na kterých jsme zde testovali hodně odlišné.

 

Celý den probíhal hladce a každým výjezdem na trať se Karel o něco zlepšoval. Zkoušeli se různá nastavení a různé typy pneumatik. V kvalifikaci se Karlovi podařil zajet čas 2:04,862, což je pouze  2,251 sekundy za nejrychlejším Mattia Pasinim. Ve světové konkurenci to stačilo na poslední místo na závodním roštu.

 

Karel Hanika:

“Musím říct, že dnešní den probíhal docela dobře. Ráno to pro nás byly velké změny, protože motorka se začala nastavovat úplně odznovu. Každým výjezdem se posouváme dopředu. Je to tak, že se stále učím já i naši mechanici a celý tým. Posouváme se krok za krokem dál a dál. Kvalifikace probíhala taky dobře. Stále bojuju s gumama, který jsou pro mě nový a tak si na ně zvykám. Měkká směs mi dneska extrémně klouzala, ale naštěstí se nám to do posledního výjezdu na trať povedlo zredukovat, což bylo super, protože se mi jelo o dost líp. Finální pozice sice neodpovídá našim představám, ale těší nás, že rozdíl od prvního jsou pouhé 2,2 vteřiny. A tím, že sedím na Moto2 víceméně podruhé, tak věřím, že když budeme mít více příležitostí se svézt, tak to bude o dost lepší. Díky týmu a všem co mě podporují za skvělou práci.”


foto:Marek Pauliček

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno