Brněnský závodník Karel Hanika odvedl skvělou práci během závodního minulého víkendu EWC MS Endurance v Mostě.

V napínavém finále sezony FIM Endurance World Championship 2021 na okruhu v Mostě se Marvin Fritz, Karel Hanika a Niccolò Canepa z YART Yamaha EWC Official Teamu odvděčili za hrdinský boj druhým místem, když jim vítězství uniklo o pouhých 0,070 sekundy. Mezi nejrychlejší piloty celého startovního pole patřil náš Karel Hanika.

Ten po problémech Marvina Fritze s motocyklem a propadu při startu hluboko do jezdeckého pole, pokračoval v návratu zpět mezi nejlepší. Hanika v parádním výkonu pokračoval i ve svém druhém stintu, během kterého se posunul do čela závodu a následně si vytvořil náskok 36,806 sekundy.

Poslední zastávkou v boxu sice tým YART o vedení přišel, ale Marvin Fritz předvedl neméně úžasný výkon, když dotáhl vedoucí motocykl BMW, ale bohužel již ho nestačil předjet. Cílem závodu nakonec projel jako druhý, když na vítěze ztratil po šesti hodinách závodu pouze neuvěřitelných 0,070 sekundy.

 

 

Karel Hanika – YART YAMAHA EWC

* Po finále v Mostě jsou to trochu smíšené pocity. Na jednu stranu jsem spokojený, protože jsme skončili na stupních vítězů, ale je škoda, že jsme doma přišli o vítězství. Naším cílem bylo zvítězit a ztratit ho o ten malinký kousek je těžké.

* Měli jsme problém na startu a ztratili jsme hodně času, ale dokázali jsme to po zbytek závodu vyřešit jinou strategií a hlavně získat zpět čas, který jsme ztratili. Bylo těžké dokončit dvojstint, ale snažil jsem se udržet koncentraci a ve druhé části stintu jsem dokázal snížit ztrátu na BMW.

* Marvin odvedl skvělou práci, když se mu podařilo stáhnout posledních asi 15 sekund, jen je trochu škoda, že nám vítězství uniklo jen o vlásek Tým odvedl úžasnou práci, takže jim chci poděkovat za tvrdou práci během tohoto víkendu i celého roku.

*Doufám, že příští rok budeme mít trochu více štěstí, protože letošní rok byl náročný. Jsme nejrychlejší tým s nejrychlejšími jezdci, takže se musíme příští rok vrátit silnější a bojovat o korunu EWC. Děkuji Mandy Kainzové a rodině YART za příležitost a v roce 2022 se vrátíme a silnější.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno