Český jezdec Karel Hanika se v čtyřiadvacetihodinovém závodě v Le Mans dostal na pódium. Tým YART Yamaha dojel ve Francii druhý!

Yamalube YART Yamaha Official EWC Team s Karlem Hanikou, Niccolo Canepou a Marvinem Fritzem, nastoupil do zahajovacího závodu letošního FIM Endurance World Championship.

Tím byl 45. ročník Le Mans 24 Heures Motos ve Francii. Vedle vynikající týmové spolupráce mezi jezdci a samotným personálem týmu, to byl především excelentní výkon českého závodníka, který se významně zasloužil o celkový výsledek.

Karel Hanika již v páteční kvalifikaci zajel rekordní čas vytrvalostního šampionátu na okruhu Bugatti.

Po problému při startu, kdy se tovární tým Yamahy z pole position propadl na poslední místo, dokázali jezdci perfektně pracovat a neustále postupovat výsledkovou listinou kupředu, až na konečné druhé místo, když s továrním týmem SERT, vítězem letošního závodu, byl tým s Karlem Hanikou jediným, kdo zajel stejný počet kol, jako vítěz.

 

 

Karel Hanika

„Mám radost, protože je to moje první pódium ve 24hodinovém závodě Je to skvělý pocit. Jsem na tým velmi hrdý, protože jsme kromě našeho problému na startu neudělali jedinou chybu. Byli jsme nejrychlejšími jezdci na trati v podstatě v každém tréninku, mechanici odvedli úžasnou práci při zastávkách v boxech a nemuseli jsme ani jednou navštívit box. Po několika posledních letech mnoho lidí pochybovalo o našich schopnostech ve 24hodinových závodech, takže bylo skvělé ukázat jim náš potenciál. Myslím, že na tento výsledek můžeme navázat a v dalších závodech být ještě silnější.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: yamaha-racing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno