Carmelo Ezpeleta prozradil, že Kawasaki chtěla získat pro svůj superbike divokou kartu, tento požadavek ale Dorna odmítla.

Kawasaki je v současné době jedinou z velkých japonských továren, která stále chybí ve startovním poli královské kubatury MotoGP. Zatímco představitelé Kawasaki veřejně prohlašují, že prioritou je působení v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, CEO Dorny Carmelo Ezpeleta má na tuto věc jiný pohled.

Jak prozradil Carmelo Ezpeleta, v současné době není v královské kubatuře MotoGP prostor pro vytvoření dalších týmů a tím pádem, i kdyby chtěla Kawasaki do MotoGP vstoupit, musela by se dohodnout s některým z privátních týmů. Zároveň Ezpeleta prozradil, že Kawasaki již měla zájem o divokou kartu…

„Upřímně, nyní má licence na účast v MotoGP svoji hodnotu, to dříve neměla. Pokud nyní bude chtít nějaká továrna vstoupit do MotoGP, musí se dohodnout s nějakým soukromým týmem. Ze sportovního pohledu je sice lepší mít co nejvíce týmů, ale co se týče celkového budgetu, je současné řešení nejlepší. Kawasaki mne nedávno požádala, zda by bylo možné nastoupit do MotoGP na divokou kartu s jejich superbikem, já to ale odmítl. Divoké karty máme rezervované pro ty, kteří již v MotoGP působí a chtějí postavit na start dalšího jezdce,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

 

 

 


zdroj bikeracing.cz / foto: kawasaki

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno