Hlavním důvodem proč továrna Kawasaki ani nezvažuje návrat do královské kubatury MotoGP, jsou finance

Kawasaki je aktuálně jedinou z velkých japonský továren, která se stále návratu do královské kubatury MotoGP vyhýbá a zatvrzele drží již dříve stanovenou strategii účasti pouze v šampionátu Mistrovství světa Superbiků.

Jak nyní v jednom z rozhovorů objasnil manažer závodního oddělení Kawasaki, hlavním důvodem jsou finance. Dle jeho slov totiž působení v šampionátu Mistrovství světa Superbiků stojí asi desetkrát méně, než kdyby továrna vstoupila do MotoGP. I proto se u Kawasaki dlouhodobě s návratem do MotoGP nepočítá.


„MotoGP je pro Kawasaki příliš drahé, proto si za naším rozhodnutím stále stojíme. MotoGP stojí asi desetkrát více než působení našeho týmu v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Pro MotoGP potřebujete budget okolo 60 až 70 milionů Euro na rok, Honda do toho investuje okolo 100 milionů. To je ten důvod, proč se nám nedaří přesvědčit management Kawasaki pro přestup. Očekávají vítězství, je jedno v jaké kategorii, ale v MotoGP by to byl běh na dlouhou trať. I proto je z našeho pohledu WSBK smysluplnější,“
řekl Yoshimoto Matsuda.

 

 


zdroj: bikeracing.cz / foto: Kawasaki team

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno