Léto v plném proudu, což pro motokrosaře znamená nové modely od většiny výrobců. Jako další se se svými novinkami pro příští sezónu pochlubika japonská Kawasaki a nutno říct, že její inženýři se rozhodně neflákali

Kawasaki se v motokrosu opravdu daří, poháry sbírá nejen v americkém poháru AMA, ale také v mistrovství světa. Ovšem vidět je i na nižších úrovních a v klubových soutěžích. Management firmy si to dobře uvědomuje a tak u modelů 2015 nezůstalo u drobných modifikací.

 

Začněme s menší čtyřtaktní dvěstěpadesátkou, tedy KX250F. Ta má pro příští sezónu kompletně nový rám, který mimo jiné umožňuje možnost nastavení polohy stupaček a řídítek. Na podvozku pak najdeme přední vidlici Showa SFF 2 (Separate Funciton Fork), u které pracuje odděleně každá z vidlic, pravá má jinou funkci než levá. 

 

Zamakalo se také na motoru, který dostal nový válec, píst i hlavu a také přepracovanou převodovku. Novinkou je také elektronický pomocník v podobě Launch Control (startovací asistent) a nechybí ani možnost volby palivové mapy pomocí tlačítka na řídítku. 

 

Stranou pak rozhodně nezůstala ani větší KX450F. Také tady můžeme mluvit o kompletně nové motorce. Začněme podvozkem. Tady nelze minout novou přední vidlici Showa SFF-Air TAC s trojitou vzduchovou komorou, kde pružinu nahrazuje právě vzduch. Kompletně nový je také rám, kterému stejně jako u dvěpade nechybí stavitelné stupačky a řídítka. Brzdy dostaly větší kotouče.

 

A motor? Díky novému tvaru pístu vyšší kompresní poměr a tak výkon ve špičce a středu. Nová kulisa řazení v převodovce a samozřejmě také elektronika. Ani u 450ky nechybí Launch Control a nastavitelné palivové mapy.

 

Kompletní informace včetně aktuálních cen najdete na www.kawasaki.cz.

Foto: Kawasaki

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno