AKTUALIZACE 26/4/2023 – DORNA, IRTA a FIM dnes společně prohlásili, že pro rok 2023 ruší závod v Kazachstánu. A to bez náhrady. Šampionát GP má tedy nově letos 20 termínů.

 


 

 

V roce 2023 začíná platit nová pětiletá smlouva, díky níž MotoGP zakotví v novém regionu světa. Známe i kalendář pro sezonu 2023.

Mistrovství světa FIM MotoGP přijíždí do Kazachstánu V roce 2023 začíná nová pětiletá smlouva, podle níž se MotoGP objeví v novém regionu světa, protože do kalendáře se zapojí úžasný závodní okruh Sokol International Racetrack.

 

 

Okruh Sokol, který se nachází jen kousek od největšího kazašského města Almaty, je zbrusu nový motorsportovní komplex postavený v srdci Střední Asie. Tento region se stane novou zastávkou MotoGP, protože tento sport pokračuje v expanzi po celém světě a oslovuje nové trhy a fanouškovské základny.

Kazachstán se také stane třicátou zemí, která bude hostit motocyklovou Grand Prix od roku 1949, což je perfektní mezník na oslavu stále se rozšiřující historie prvního světového šampionátu v motorsportu. Sokol International Racetrack bude 74. místem, kde se bude konat Grand Prix královské kategorie.

Video představení okruhu naleznete na odkazu www.motogp.com

https://www.motogp.com/en/videos/2022/09/27/view-from-above-a-lap-of-sokol-international-racetrack/438424

 

 

 

Zdroj: www.bikeracing.cz, foto: motogp.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno