Dle slov týmového manažera Jorge Lorenza je nyní největším problémem Španěla psychika a Jorge potřebuje znovu získat ztracenou sebedůvěru. V úvodních třech závodech zatím za absolutní špičkou zaostal

Španělský závodník Jorge Lorenzo zatím ani v jednom z doposud odjetých tří závodů letošní sezony královské kubatury MotoGP nedokázal vybojovat pódiové umístění. Dle slov jeho týmového manažera Wilco Zeelenberga je problém u samotného Jorgeho, jenž potřebuje znovu najít ztracenou sebedůvěru.
 
Oproti jeho týmovému kolegovi Valentinu Rossimu, jenž dokázal letos již dvakrát zvítězit a pokaždé stál na pódiu, jsou Lorenzovy výsledky mnohem slabší. Na svého týmového kolegu ztrácí v hodnocení šampionátu již celých 29 mistrovských bodů.


 
„Závod v Argentině pro Yamahu rozhodně nebyl špatný, protože Valentino tam předvedl úžasný výkon a vyhrál. Pro Jorgeho byl ale tamní závod velkým zklamáním, protože nedokázal bojovat o pódium. Ve všech trénincích jsme tvrdě pracovali, ale v závodě se mu nedařilo zajíždět rychlé časy. V prvních deseti kolech měl časy výrazně pomalejší než jeho konkurenti. To pro nás bylo zklamáním”

I přestože se Jorgemu nakonec povedlo motorku dovézt do cíle na páté pozici, nebyl to rozhodně výsledek, který bychom si představovali. Jorge nyní potřebuje znovu získat sebedůvěru a vrátit se na špici. Valentino také v minulých sezonách neměl tak silné výsledky a letos se vrátil ve skvělé formě, nevidím tedy důvod, proč by to nedokázal i Jorge,“ řekl Zeelenberg pro Speedweek.

 

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno