Carlo Pernat je přesvědčen o tom, že Marc dostane velmi atraktivní nabídku od KTM pro sezonu 2019 a pokud by na ní kývl, spustí řetězovou reakci.

Zkušený manažer působící v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů již řadu let – Ital Carlo Pernat, předvídá, že v průběhu sezony 2018 se opět dočkáme řady zajímavých jezdeckých přestupů.

Jako jednu z klíčových osob, která by mohla vlnu přestupů v průběhu sezony 2018 spustit, označuje Pernat úřadujícího mistra světa MotoGP – Marca Márqueze. Dle jeho slov se nespokojí s celou kariérou u Hondy a je zde velká šance, že se nechá zlákat do továrního týmu rakouské KTM, i když sám svoji budoucnost ve všech vyjádřeních spojuje s Hondou.

 

… jeden z největších sponzorů MM je RedBull – ten ovšem táhne hlavně rakouskou KTM …

„Spousta lidí spojuje budoucnost Marca s KTM. Pokud bude jejich motorka fungovat dobře, je zde velká pravděpodobnost, že Marc dostane nabídku, která se prostě neodmítá. KTM se daří ve všech kategoriích, ale uvidíme, jaká bude jejich budoucnost v MotoGP. Pokud ale Marc podepíše smlouvu jinde než u Hondy, způsobí to řetězovou reakci, tak, jako když od Yamahy odešel Lorenzo. Tím by pak následovala řada dalších změn mezi top jezdci. Pokud půjde od Hondy i Pedrosa, budou dvě volná místa u Hondy velmi atraktivní,“ řekl Carlo Pernat.

 


zdroj: Bikeracing.co, speedweek.com, foto: repsol.honda

2 KOMENTÁŘE

  1. Nemyslím si, že by MM přestoupil ke KTM, aspoň ne v nejbližší době. Nedávno jsem četl nějaké vyjádření na toto téma a tuším, že Mike Leitner uvedl, že by to pro značku nebylo šťastné rozhodnutí. Buď by se MM nedařilo a v očích veřejnosti by za to mohla motorka a nebo by toto spojení mohlo fungovat a všichni by to přisuzovali umění Marca a KTM by opět hrála druhé housle.
    Nechme se překvapit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno