Motorkáři jako objekt dokumentu? Dnes večer realitou na ČT2. Ta odvysílá již pátý díl cyklu Kmeny, který mapuje současné městské subkultury. Tentokrát právě o nás

Cílem cyklu není podat komplexní zprávu o subkulturách, ale ukázat, jak jednotlivá mikrospolečenství v Čechách fungují, jak se projevují, jak vypadají a v čem tkví jejich těžiště. Život 16 subkultur zachytilo 10 režisérů nastupující generace dokumentaristů. Jako základ posloužila kniha Kmeny z roku 2011.

Dnes vysílanou epizodu Motorkáři má na svědomí režisér Pavel Abrahám, pro kterého byl svět motorkářů novinkou: “Zpracovávat téma, o kterém vím z počátku jen velice málo, předpokládá proces, během něhož se budu jednak dozvídat něco nového, a také se mohu nechat překvapit. Dále mi takové východisko umožňuje odstup, neboli možnost vidět zpracovávanou látku z povzdálí, nahlížet na ní reflexivně.” Vypadá to, že Abrahám každopádně nepojal motorkáře jako jednu skupinu, na záběrech v upoutávce se objevují hárlejář, kaskadéři, road racing závodníci i kluci od ledové ploché dráhy. To nás těší, některé předchozí díly Kmenů byly dost jednostranné a trochu jsme se báli, aby tak tomu nebylo i u tohoto.

Zmiňovanou epizodu z Kmeny uvidíte dnes od 22.00 na ČT2 a od 22.30 na kmeny.tv.  

Foto: Česká Televize/ Karel Cudlín

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno