V japonském Motegi se dnes rozjela letošní 16. Velká cena mistrovství světa silničních motocyklů. Ve třídě Moto3 podal nejlepší výkon Jakub Kornfeil. V královské třídě MotoGP byl nejrychlejší Andrea Dovizioso a ve střední třídě Moto2 to byl Iker Lecuona.

Program 16. Grand Prix letošní sezóny MotoGP rozjeli jezdci třídy Moto3, které v japonském Motegi přivítalo polojasné počasí s teplotami do 20°C. Nejlepší výkon nakonec podal český závodník Jakub Kornfeil, který dokázal zajet kolo za 1:57,740, což nikdo z jeho soupeřů nepřekonal. Kuba tak výborně rozjel víkend podobně, jako v Thajsku. Bohužel před odpoledními tréninky pršelo, takže bylo jasné, že se časy nezlepší. Do druhého tréninku se muselo přezout na mokré pneumatiky a nejlepší výkon tu podal Jakubův týmový kolega Marco Bezzecchi, který zajel čas 2:05,403. Kuba v tomto tréninku zajel čas 2:06,529, ale v kombinaci obou tréninků tak udržel první pozici. Za ním skončili Aron Canet a Enea Bastianini. Z domácích jezdců byl nejlepší Kazuki Masaki, který skončil jedenáctý. Tatsuki Suzuki obsadil místo 14., Ayumu Sasaki 20. pozici, Kaito Toba 24. místo, Yuto Fukushima startující na divokou kartu 29. místo a Shizuka Okazaki, která je nyní jedinou závodnicí ve startovním poli, uzavřela startovní pole.

Jakub Kornfeil

Po jezdcích třídy Moto3 na trať vyjeli závodníci královské třídy MotoGP. V prvním tréninku byl nejvíce sledovaný Jorge Lorenzo, který sem přijel po zranění z Thajska. Během tréninku chtěl vyzkoušet svou fyzickou kondici, ale do boxů se rychle vrátil a přišlo oznámení, že kvůli zlomenému zápěstí dál jezdit nebude. O zlepšení nálady v boxu Ducati se postaral jeho týmový kolega Andrea Dovizioso, který zajel čas 1:45,358 a ovládl první volný trénink. S tím, že se ve druhém tréninku moc nejezdilo, protože trať po dešti osychala, zůstal Dovi první i v kombinaci obou tréninků. Na druhém místě skončil Cal Crutchlow zároveň jako nejlepší satelitní jezdec. Třetí pozici obsadil Johann Zarco a Marc Marquez, který může v neděli oslavit další titul, začal víkend čtvrtým nejlepším časem. Takaaki Nakagami zahájil domácí Grand Pri 15. časem. Karel Abraham skončil v kombinaci obou tréninků na 23. místě se ztrátou 2,3 vteřiny.

Alex Marquez

Páteční program ukončili jezdci střetní třídy Moto2. Jejich první trénink byl ovlivněn deštěm, takže toho moc nenajezdili. V závěru měl také těžký pád Alex Marquez, který spadl při highsideru a motorka mu začala hořet. Naštěstí se mu nic nestalo a mohl nastoupit i do druhého tréninku. V něm už byla trať po dešti suchá, takže se mohlo jezdit opět naplno. Nejrychlejší čas zajel Iker Lecuona, který den ukončil s hodnotou 1:52,159. Za ním skončil Francesco Bagnaia se ztrátou 0,119 s a třetí nejlepší byl Augusto Fernandez s rozdílem 0,231 s. Domácí závodník Tetsuta Nagashima obsadil místo sedmé.

Kombinované výsledky Moto3

Kombinované výsledky MotoGP

Kombinované výsledky Moto2

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno