My jen tak do větru nemluvíme a nás off-roadový specialista GAS to zase dokázal. Koupil si totiž fungl novou Africu a tohle nám napsal…

Čtvrtek byl dnem “D”, kdy jsem si pro ní skutečně byl. 🙂

Přitom se nejedná o dlouhodobou zápůjčku, pronájem, čí něco podobného, ale skutečně jsem vyšpulil svoje bankovky stejně jako my všichni ostatní.

A proč jsem se rozhodl pro tuhle Africu? Inu, jsem přesvědčen, že pro jedince, kteří rádi cestují po nezpevněných površích, je to v současné době ta nejlepší možná alternativa.

Jasně, jsou mašiny rychlejší, silnější, lehčí, ale v celkové kombinaci mi právě Adventure Sports připadá jako nejlepší mix všech dovedností + mě na dlouhých cestách nepřivádí k šílenství různým cukáním v nízkých otáčkách, topením na nohy odpadním teplem od motoru, či přehnanou rozežraností.

No……. A navíc se mi strašně líbí. A znáte to heslo Kofoly… 🙂

text: Radek GAS Michna

7 KOMENTÁŘE

  1. hOur company offers supreme quality weight loss products. Take a look at our health contributing portal in case you want to look healthier. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Look at our health site in case you want to look healthier with a help generic supplements. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Look at our health site in case you want to strengthen your health with a help of generic supplements. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Visit our health website in case you want to look healthier with a help generic supplements. Our company provides a wide variety of non prescription products. Visit our health website in case you want to look healthier with a help general health products. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health website in case you want to to improve your health with a help of generic supplements.
    Our company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health website in case you want to look healthier with a help generic supplements. Our company provides a wide variety of non prescription products. Take a look at our health website in case you want to to improve your health with a help general health products. Our site offers a wide variety of non prescription drugs. Visit our health site in case you want to to improve your health with a help general health products. Our company offers a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health portal in case you want to feel better with a help of generic supplements. Our company offers a wide variety of general health products. Look at our health contributing portal in case you want to strengthen your health.

  2. to Krakatau: Já myslím že nebude. I když to jsem si vlastně u předchozí CRF1000L říkal taky 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno