Destinace jezdců z celého světa, kterou musíte navštívit je rozhodně Jižní Dakota. Mnoho motocyklistů nejprve přijíždí do Jižní Dakoty na výlet do Sturgisu, ale často najdou i jiné důvody pro návrat.

 

Krásy Jižní Dakoty pro motocyklisty

Kromě Sturgis nabízí Black Hills některé z nejlepších a nejkrásnějších jízd na motocyklu ve Spojených státech. Vedle aktivit v Sturgisu a v blízkém okolí, mnoho návštěvníků podniká jednodenní výlety po Black Hills i mimo něj. Členitý terén Black Hills není jediným oblíbeným cílem jízdy na motocyklu. Mnoho návštěvníků si užívá široce otevřených prostorů dalších dálnic v Jižní Dakotě, které se rozprostírají po státě. Na severovýchodě Jižní Dakoty si jezdci mohou na své cestě oblastí vychutnat krásná ledovcová jezera. Black Hills v Jižní Dakotě poblíž hranic s Wyomingem poskytují úžasné jízdy a Muzeum motocyklů Sturgis nabízí kolekci z vystavených kol, když se motorkáři z celé země shromáždí ve Sturgis, na přední motocyklové akci ve Spojených státech.

 

Sturgis Rally

Sturgis Motorcycle Rally má něco pro každého. Boulder Canyon a Vanocker Canyon si nenechte ujít pro scénické jízdy. Zkuste také Spearfish Canyon Hwy do přírodní oblasti Roughlock Falls 14 mil jižně od Spearfish. Jízda na motocyklu po Black Hills a Badlands v Jižní Dakotě je zážitek pro celé tělo, který povzbuzuje všechny smysly k rovnováze, svobodě, jednotě a kontrole. Motocykl se stává nezatíženým rozšířením jezdce – poskytuje zážitkový rozdíl mezi pobytem venku a pouhým pohledem přes okno.

Ze severu na jih a z východu na západ je celá oblast Black Hills a Badlands poseta epickými jízdy. Ačkoli křivky a členitá krajina často vyžadují úplné soustředění, jízda sama o sobě poskytuje naprostou relaxaci a hluboce zakořeněný pocit nezávislosti pro všechny, kteří se odváží uniknout pozemským vplyvům. V rozmanité krajině s nabídkou vzrušující jízdy a úžasných scenérií není divu, že stovky tisíc jezdců každoročně putují na motocyklovou Rally Sturgis. Během kteréhokoli jiného měsíce roku je městečko Sturgis domovem mnohých obyvatel. Ale když se řev rally valí kolem, město přiláká přes 500 000 motorkářů.

 

Ať už přijedete na rally nebo v jakémkoli jiném ročním období, vzrušující jízda po Black Hills a Badlands je nezapomenutelnou možností, jak ochutnat kousek Divokého západu a zažít některé z nejkrásnějších pohledů na světe.

 

 

Silnice v Jižní Dakotě

Silnice pro motocykly v Jižní Dakotě lze charakterizovat dvěma převládajícími krajinnými oblastmi státu Mount Rushmore – východně od řeky Missouri a západně od řeky Missouri. Východní oblast se skládá z nízkých kopců, jezer vytvořených ledovci před věky a dnes jim dominuje zemědělská oblast. Na západě má topografie spíše západní atmosféru s hlubokými kaňony a zvlněnými pláněmi a má dvě velmi pozoruhodné oblasti – Black Hills a Badlands. Skvělé jízdy na motocyklu najdete v krásných a svěžích Black Hills, protože jsou nejen hojností působivé scenérie, ale také domovem Mount Rushmore. Badlands jsou inspirativní a pozoruhodná sbírka kamenných pyramid, kaňonů a kopulí s barvemi v různých odstínech žluté, červené, šedé a hnědé. Určitě tady nafotíte i krásné fotky. Pokud už budete v Americe, určitě je třeba zkusit i zábavu ve formě kasin a rozhodně nenechte, abych vám unikl Najlepsiecasino.sk s jeho minimálním vkladem.  Ať už se chystáte s vaším motocyklem kdekoli, určitě stojí za to vědět i o příležitosti v Jižní Dakotě. Hlavně pokud vás láka západ.

 

 

 


zdroj: TZ, foto: Shutterstock

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno