Byť hlavní pozornost customového světa na sebe u Ducati strhává Scrambler, teď se zdá, že v Bologni se rozhodli zaujmout také XDiavelem. Jako první vznikla spolupráce a motorka u Rolanda Sandse, druhý byl zvolen Fred Bertrand známý jako Krugger (web). Ze svých zdrojů vám můžeme prozradit, že další kousky jsou momentálně na dílnách například u tchajwanských Rouch Crafts nebo u mistrů odlévání Valtoron (Španělsko). Vypadá to na zajímavý souboj.

Diskutovat o tom, že Frederic Bertrand patří mezi absolutní špičku světa customů asi nemá moc smysl. Mimo jiné to potvrzuje jeho častý výskyt na čelních příčkách prestižní třídy Freestyle na mistrovství světa customů AMD, které dokázal v roce 2009 (H-D V-Rod “Veon”) a 2014 (BMW K 1600) vyhrát. Proto a pro jeho jedinečný styl oslovil produktový manažer Ducati Stefano Tarabusi právě jeho. Jedinou podmínkou bylo, aby XDiavel zůstal cruiserem, což se víceméně stalo.

Kruggerovou specialitou jsou často opakované rovné linky s postranními kryty a to si Fred zopakoval i na Ducati. Po odstrojení tedy vyrobil přídavné rámové části a doplnil je kryty z broušeného hliníku. Na ty pak navazuje plechová nádrž a kryt zadního sedla, také s rovnou vrchní linkou. Krugger nechal zmizet výfuky, aby opticky vynikl motor a letmo uložené zadní kolo (originál), čímž vznikly dva krásné detaily – zakroucené svody za motorem a koncovky pod zadním světlem, které mimochodem také zaslouží pozornost.

Zajímavé je, že Krugger nechal na motorce hodně původních dílů a místo výměny je naopak nechal vyniknout. U většiny customů jsou přední světlo a budíky první věci, které se mění, ale v tomto případě si je drze dovolil nechat a nevypadá to vůbec zle. Nehrabal se moc ani do podvozku, pouze zkrátil přední vidlici o 5 cm, aby se motorka trochu víc nahrbila, což skvěle koresponduje s nízkými rovnými řídítky.

Tradičně nejen zajímavý celek, ale také perfektní zpracování detailů, to je Krugger Thiverval, jak se tahle motorka jmenuje (název dle francouzského okruhu). Spojili se dvě zajímavé identity – na první pohled poznáte jak Ducati XDiavel, tak práci Kruggera. Jsme moc zvědaví, jak bude tento custom projekt pokračovat dál a s čím se Ducati ještě pochlubí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno