Náznaky tu máme už pár let, oficiální potvrzení přišlo tento týden – KTM opravdu bude vyrábět motocykly na elektrický pohon.

S projektem Freeride E, tedy lehkým elektrickým endurkem přišla KTM už před dvěma lety. Slibovala sériovou výrobu, ale pak se slehla zem a nikde nic. Neoficiální zdroje hovořily o problémech s bateriemi, malém dojezdu a navíc nebezpečí exploze. Jak se zdá, je vyřešeno, z Mattighofenu dorazila oficiální zpráva o sériové výrobě tohoto modelu a také nedávno představeného konceptu el. skútru E-Speed.

Člen představenstva KTM, Harald Plockinger komentuje rozhodnutí o výrobě městského elektrického vozítka takto: “Jsme přesvědčeni o tom, že elektromobilita může slavit úspěchy v městských oblastech. E-Speed jsme představovali v Tokiu, kde jsme se setkali s velmi pozitivními ohlasy, na jejichž základě jsme se rozhodli se pustit do sériové výroby. Ta by měla být připravena do roku 2015.” KTM tak reaguje na stále stoupající poptávku po nízkonákladových městských skútrech. Očividně se máme na co těšit.

 

Foto: KTM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno