Ve zcela nové MotoGP sestavě míří tým Tech3 KTM Factory Racing do Kataru na první z jednadvaceti závodů, které jsou letos naplánovány po celém světě.

Mistr světa Moto2 Remy Gardner, který nedávno oslavil 24 let, bude debutovat ve třídě MotoGP společně s vicemistrem Moto2 a španělskou senzací Raulem Fernándezem. Australan bude i nadále jezdit s číslem 87, zatímco rodák z Madridu si letos vybral číslo 25, které kdysi nosil jistý Maverick Viñales.

Po krátké zimní přestávce a dvou velmi intenzivních, ale slibných předsezónních testech v Malajsii a Indonésii jsou závody skutečně zpět. Slavnostní akce odstartují v pátek 4. března prvním volným tréninkem ve 13:40 místního času na okruhu Losail International Circuit a vše vyvrcholí v neděli, kdy start závodu Grand Prix Kataru kategorie MotoGP je naplánován na 18:00 místního času.

https://www.facebook.com/Tech3Racing1/videos/531713674827166

Remy Gardner

„Navzdory mému zranění zápěstí byla předsezónní příprava celkově pozitivní, protože se nám podařilo odjet všechny naplánované testovací dny. Nebyl jsem na motorce dokonalý, ale všechny tyto dny mi umožnily najet dostatek kol, abych se seznámil jak se svou KTM RC16, tak s třídou MotoGP. Pochopili jsme spoustu věcí a už se nemůžu dočkat Kataru. V letošní sezoně se zdá být rozumné usilovat o titul nováčka roku. Chtěl bych o něj bojovat a společně s týmem i o nějakou desítku nejlepších. Mám se však ještě hodně co učit a sezona bude velmi dlouhá, takže bude klíčové zůstat v klidu a brát každý závod jeden po druhém.“

 

 

Raul Fernández

„Před sezónou jsme měli s týmem dobrou přípravu. Bylo to pro mě nové, protože jsem se vždy připravoval v Evropě, ale tentokrát jsme jeli do Malajsie a Indonésie. Jsem opravdu spokojený s tím, jak vše probíhalo. Pocit s motorkou byl dobrý a s novým týmem jsem si skvěle rozuměl. Domů jsem se vracel s pocitem velké radosti. Nyní míříme do Kataru a já budu poprvé v životě závodit v MotoGP. Když jsem byl mladší, snil jsem o tomto dni, vždycky to byl můj hlavní cíl a konečně nastal čas, abych si svůj sen splnil. Nemůžu být šťastnější. Každopádně jako vždy zůstanu soustředěný, budu se soustředit na každý závod, na svou práci a předvedu to nejlepší, co dovedu. Pojďme závodit.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: KTM

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno