Bývalý šéfmechanik Daniho Pedrosy a současný představitel projektu vstupu KTM do MotoGP, potvrdil, že první testy nového motoru KTM pro královskou kubaturu se odehrají již letos v květnu. Můžeme se těšit v budoucnu na bohatou královskou třídu

Jak jsme Vás již dříve informovali, bývalý šéfmechanik Daniho Pedrosy, Rakušan Mike Leinter, nastoupil v polovině ledna k závodnímu oddělení rakouské KTM. Zde bude jednou z hlavních postav v přípravách vstupu mattighoffenské továrny do královské kubatury MotoGP, který se odehraje již v sezoně 2017.
 
Jak samotný Mike Leitner v jednom z rozhovorů prozradil, již se usilovně pracuje na vývoji litrového čtyřválce do V, který by měl v květnu letošního roku podstoupit první testy na zkušební stolici.
 
„Momentálně se se vším seznamuji a postupně poznávám jednotlivé lidi a také části projektu, za které jsou zodpovědní. Zároveň jsem byl pověřen plánováním celého projektu vstupu do MotoGP. Již nyní mohu prozradit, že máme některé první komponenty pro motor hotové a v průběhu května by se měly odehrát první motorové zkoušky.”

Zatím ale ještě nejsme ve fázi, kdy bychom mohli celý motor sestavit. Co se týče samotného podvozku, zde jsme teprve u návrhů. Práce na projektu MotoGP zde začala teprve v loňském roce a vše začínáme dělat od nuly, takže to bude ještě nějaký čas trvat. V současnosti také probíhají pohovory a hledáme řadu nových zaměstnanců, které do našeho projektu následně zapojíme,“ řekl Mike Leitner pro Speedweek.

Foto: ktm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno