V některých médiích se objevovaly spekulace o tom, že bychom se již v příštím roce mohli dočkat satelitního týmu rakouské továrny KTM. Tuto informaci ale závodní ředitel KTM, pan Pit Beirer, okamžitě vyvrátil a prohlásil, že v roce 2018 na startu MotoGP uvidíme určitě opět jenom dva motocykly KTM.
Dle slov Beirera je celý projekt KTM ještě v ranné fázi vývoje a zároveň by pro továrnu bylo nereálné zásobovat materiálem v potřebném množství další tým o dvou motocyklech. Tato varianta přichází v úvahu nejdříve pro rok 2019.
„Někteří lidé neví, co takový projekt v MotoGP obnáší. Nedá se jednoduše říct, že máme dvakrát dva motocykly pro tovární tým, tak ještě rychle postavíme další dva pro satelitní tým. Jedna motorka se skládá asi z 3000 dílů, které jsou ručně vyráběné. V továrně máme aktuálně všichni plné ruce práce, abychom dokázali zásobovat tovární tým, v takovém stavu se nedá zřídit další satelitní tým. Zároveň působíme ještě v Moto3 a Moto2, zatímco v roce 2012 jsme začínali se třemi techniky, letos po evropských závodech vozíme okolo 80 lidí. Postavit satelitní tým, k tomu potřebujete všechny potřebné díly a zároveň i logistiku, personál a spoustu dalších věcí. Pro rok 2018 to z naší strany rozhodně není reálné,“ řekl Pit Beirer.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno