Dle původního plánu chtěl promotér závodů mistrovství světa silničních motocyklů, španělská společnost Dorna Sports, tlačit všechny výrobce od roku 2018 do toho, aby každý postavil vedle továrního týmu na start i jeden zákaznický tým.
Nyní vše nasvědčuje tomu, že tento záměr bude o nějakou dobu odložen. Jak potvrzuje například i závodní ředitel rakouské KTM, pan Pit Beirer. Pro KTM je nyní prioritou pracovat na vývoji aktuálního projektu a motocykl co nejdříve dostat do konkurenceschopné kondice. Koncentrovat se v této fázi ještě na dodávání materiálu pro zákaznický tým je nyní téměř nereálné.
„V aktuální chvíli se plně koncentrujeme na vývoj a zlepšení výkonů našeho týmu v MotoGP. To je pro nás prioritou a proto nyní s nikým nediskutujeme na téma možnosti spolupráce na satelitním týmu. Zda s někým v druhé polovině sezony o této možnosti budeme jednat, bude záviset jen na tom, jak se bude náš motocykl dále vyvíjet. Já osobně ale vidím možnost, že bychom provozovali satelitní tým již v roce 2018, jako téměř nereálnou,“ řekl Pit Beirer.
foto: KTM Marcin Kim & Gold and Goose

 

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno