Čtyři kilometry dlouhý okruh s devíti levými a pěti pravými zatáčkami nepatří zrovna mezi ty nejoblíbenější našeho jedzce ve třídě Moto3 Jakuba Kornfeila. Ten zatím ve Valencii neprožívá úplně nejlepší víkend. V pátečních trénincích obsadil kombinované šestadvacáté místo s časem 1.40:763, takže z kvalifikace chtěl vymáčkout určitě mnohem více. Jenže boj o postavení na startu se vyvíjel ve stejném duchu.

Kubajz byl v  úvodu 27., když své tažení začínal s hodnotou 1:41.538. Pak se ale začal blížit času z volných tréninků a po uplynutí poloviny kvalifikace jej překonal. Hodnota 1:40.521 pak vynesla jezdce stále Peugeot Motorcycles SaxoPrint na dvacáté místo. Následovala zastávka v boxech. Při návratu na trať byl náš reprezentant až 24. Ve snaze o progres v posledních pěti minutách kvalifikace však už nebyl úspěšný, a tak se musí spokojit s 25. pozicí a devátou startovní řadou.

 

 

Jakub Kornfeil: „Do kvalifikace jsme motorku hodně změnili. Není možné jet s nastavením z testů ve Valencii. V posledních závodech jsme udělali slibný pokrok, takže jsem byl určitě pro tuto možnost. Motorka se ihned chovala daleko líp. V kvalifikaci jsem na směsi “M” zajel své nejrychlejší kolo, když jsem doháněl Kaito Tobu. Zajet sám s emkem 1:40.521 není špatné. Bohužel ale pozice stále nebyla nic moc. Pak jsem zamířil k mechanikům. Nazuli jsme poslední “S”. Chtěl jsem se zavěsit za někým z rychlejších. Nakonec jsem vyjel s Leopardy. Na obrazovce jsem viděl, že jsem na čele skupinky. Jenže zpomalovat jsem nechtěl, abych nedostal penalizaci. Těch už letos bylo celkem dost. Nakonec jsem kvalifikaci dokončil za Bastianinim, ale žádné další zlepšení z toho nebylo.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno