I když Jakub zaznamenal letos nejlepší kvalifikační výsledek, na bodová umístění v závodě nedosáhl.

Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval jako třináctý nejrychlejší a krátce po startu šel ještě o dvě místa nahoru, čímž měl našlápnuté na slušný úvod závodu. Jenže ve druhém kole byl na rovince mezi čtrvou a pátou zatáčkou předjet pěti soupeři a propadání startovním polem se zastavilo těsně za hranicí nejlepší dvacítky.

Na čele došlo k několika pádům a Kornfeil tak bojoval ve skupině o šestnáctou příčku s Marcem Bezzecchim a Nakarinem Atirathpuvatem. V posledním kole a úseku katedrály rychlosti, jak se Assenu přezdívá, Marco Bezzecchi zaúčtočil na Kornfeila a odsunul jej na konečnou sedmnáctou pozici. Jakub tak z Assenu odjíždí s prázdnou a v šampionátu stále drží skromný zisk pěti mistrovských bodů za jedenácté místo v Grand Prix Francie.

 

Jakub Kornfeil: ,,Měl jsem fantastický start do závodu. Ve druhém kole jsem ale ve čtvrté zatáčce měl namále. Uklouzlo mně zadní kolo a já málem vypadl z motorky. Na rovince za touto zatáčkou mě pak předjelo několik soupeřů zprava zleva a už se to se mnou táhlo. Vrátit zpět na bodované pozice jsem se nedokázal a jak se pole roztrhalo, nezbylo než bojovat o šestnáctou příčku. Byl to sice hezký boj, ale mrzuté je, že mně nepřinesl ani to malé vítězství ve skupině. Bezzecchi se přede mě dostal v úplně poslední fázi závodu a vrátit mu to zpět jsem už nedokázal. Myslím, že tento závod nebyl snad úplně nejhorší, jen je škoda toho momentu ze druhého kola.”

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno